Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Életbiztosításom kockázati,15M...

Életbiztosításom kockázati,15MFt havi 15e-ért, megéri ez így?

Figyelt kérdés
Két éve kötöttem egy kockázati életbiztosítást, hogy a három gyerekem felnevelésében segítsem a páromat, ha bármi történik velem. Most már havi 15e-et fizetek, 15MFt-os a biztosítási összegem halál/rokkantság esetére. Utóbbi időben elbizonytalanodtam, lenne jobb konstrukció? Esetleg olyan, ami nem csak kockázati, hanem valami tőkét is halmoz. Kb ebben a dimenzióban, havi 10-15 befizetés, 10-20MFt-os biztosítási összeggel. Köszi előre is.

2014. febr. 7. 10:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

Neked kell tudni, hogy megéri-e. Készülsz-e meghalni az elkövetkezendő kb 10 évben.

Ha nem, akkor csak kidobtál az ablakon 2 milliót.

2014. febr. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%

Ha annak idején díjtartalékosat kötsz, pláne ha az még unit-linked alapú is... (bár nem tudom ennyiért milyet tudnál ilyen biztosítási összegre?!), akkor a megtakarításod két év befizetése után kb most lenne egy-két havi díjadnak megfelelő. Vagyis a zillmerezés miatt 24*15 ezertől estél volna el. Ha most kötöd meg a díjtartalékosat, akkor két év múlva fogsz ott tartani, ahol most tartasz a 0-dal.


A biztosítás és a befektetés két külön dolog és a legritkább esetben célszerű egyben kezelni.


[link]

2014. febr. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

nem írtad, hogy hány éves vagy, és hány évre kötötted. Ezek árat befolyásoló tényezők.

Ha nem fogadod el az értékkövetési ajánlatot évről évre, akkor a díjad sem változik.

Hátrány nem ér.


Ilyen biztosítási összeggel a kockázati biztosítások olcsóbbak mint a kombináltak.



Az első válaszoló véleményéhez annyi, ha igaza lenne, akkor semmilyen biztosításra nem lenne szükség. Vajon ki készül arra, hogy ellopják a kocsiját, vagy be fog szakadni a föld a háza alatt?


Vajon készült-e arra az a 18 éves fiú akinek amputálták a lábát, mert a szalagavatóra készülve, kifordult a térde, hogy rokkantként éli le az életét?

2014. febr. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 37 vagyok és 10 évre kötöttem.
2014. febr. 8. 00:55
 5/16 SzarvasLászló ***** válasza:
100%

Ha az életbiztosítási térítés és a rokkantsági térítés is 15MFt akkor a most fizetett díjad elég reálisnak látszik mivel a rokkantsági fedezet díja nem olcsó.

Amennyiben szeretnél hozzá megtakarítást az természetesen gyakorlatilag annyival növeli meg a rendszeres díjat mint amennyit a megtakarításba teszel.


Létezik egy "olcsóbb verzió" csakis az életbiztosítási részre: ekkor egy összegben kell kifizetni az életbiztosítás kockázati díját.

A 15MFt-os életbiztosítás havi díja az esetedben: 6675 Ft/hó (fizetési gyakoriság és egyéb kedvezmények nélkül)

Példa: 10év*6675Ft*12hó= 801000Ft (ennyit fizetsz érte 10 év alatt)

Ha megteheted akkor a 10 évet kifizetheted előre, ekkor ez 466500 Ft-ba kerül.


Más lehetőség:

A kockázati biztosításokat a téged foglalkoztató cég is fizetheti számodra (cafeteria, céges juttatás). Ezeket a biztosításokat a cég költségként elszámolhatja. Ha jó kapcsolatban vagy a cégeddel akkor ez könnyedén elintézhető.

Így a megtakarításra kell csak fizetned a lehetőséged szerint.

2014. febr. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, Példás Válaszoló! ;)
2014. febr. 12. 11:29
 7/16 SzarvasLászló ***** válasza:
Nagyon rosszul tudod...
2014. márc. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Melyik társaságnak van még hasonló terméke?
2014. márc. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 SzarvasLászló ***** válasza:
Hány biztosítót soroljak fel?
2014. márc. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
1 elég:) Melyik módozatra gondolsz, mert én nem ismerem?
2014. márc. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!