Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Kockázati életbiztosításokban...

Kockázati életbiztosításokban kinek van tapasztalata arra való tekintettel ha bekövetkezik a nagy baj akkor fizet is a biztosító? Ha igen melyik biztosítót ajánlanátok e téren? Volt már valakinek akinek fizetett?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 7. 15:14
 1/3 anonim válasza:
Én személy szerint ezzel is foglalkozom. A Groupama Garancia Biztositónál. Amenyiben szeretnéd konkrét kalkulációt tudok adni. Ismerősrim barátaim kötöttek Nálam és igen fizetnek arra amire a fedezet kiterjed. Sok negatívat hallottam én is a biztosítókról. Míg oda nem kerültem és személyesen meggyőződtem miért. Azért mert sokan akiknek van biztositásuk, konkrétan nem tudják mire. Ilyenkor van az hogy olyanra várnak kártéritést ami nem is volt a szerződésben.
2013. ápr. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fizet, arra, amire vonatkozik a biztosítási védelem. Ajánlani ennyi kevés információ alapján én nem szívesen ajánlanék, ahhoz több adatra van szükség, pl. hány éves vagy, nő, férfi, egyéb esetleges kórelőzmény, ilyenek. Válaszolhatsz privátban is, mivel szerintem nem minden adat publikus.
2013. ápr. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A biztosítási ászf és a kül. feltételeket feltétlenül el kell olvasni, illetve rákérdezni a homályos részekre. Nem kell beérni az ügynök "ezzel nem kell foglalkozni, meg a gyakorlatban nem úgy van stb." válaszaival.

Tény, hogy a biztosítók fenntartják a jogot, hogy a saját orvosukkal, szakértőikkel felülbírálják az állami egészségügyi intézet megállapításait, és e szerint fizessenek. Ez különösen a rokkantság fokának megállapításakor lehet konfliktus forrás.

A másik ütközőpont az egyes műtétek besorolása. Bár a feltételekben megnevezésre kerülnek egyes műtétek és a hozzá tartozó térítés is, az ott nem szereplő beavatkozások megítélése a biztosítóra van bízva.


Ügyelni kell arra is, hogy melyek a kizárások, ez szintén az ászf-ban találhatók, mindenképpen tanulmányozni kell, mert a kifizetéseknél beleütközhetsz előre lefektetett kizárásokba.


Plusz némi ptk ismeret is szükségeltetik, pl. h mi az gondatlan, vagy súlyosan gondatlan magatartás, de ne ijedj meg erre a mindennapi életben is szüség van, tehát ne légy rest utánanézni.


Nincs olyan, hogy csak az egyik biztosító kockázati életbiztosítása a tuti, mert mindegyik másra van kicsit kihegyezve, nyilván ezért találják meg a saját piacukat.

Az, hogy a Te esetedben melyik a megfelelő termék és biztosító, csak egy igényfelmérés és elemzés alapján lehet kideríteni.


Ne legyél rest begyűjteni több ajánlatot, és összevetni azokat. Persze most mondhatod, hogy nem értesz hozzá, de egyszerűbb mint gondolnád: Írd le egy papírra Te mit szeretnél, és keresd meg rá a feltételekben a választ.

2013. ápr. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!