Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » 18 év alatti kiválthatja az...

18 év alatti kiválthatja az eu-s tb kártyát?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és kiválthatom én vagy csak a gondviselőm?


Az oep oldalánt azt írják hogy "Kiskorú személy

helyett kizárólag a szülő(törvényes képviselő járhat el!"


Tehát elvileg akkor csinálhatom egyedül mert már nem kiskorú vagyok hanem fiatalkorú. Igaz?



#Európai Unió #TB #Európai Uniós Társadalombiztosítási kártya
2014. febr. 13. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Kiskorù vagy. [link]
2014. febr. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát az gigasz0pás. Akkor ha kötök utasbiztit akkor ez ugye nem olyan fontos?
2014. febr. 13. 20:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól, hogy nem váltod ki, ugyanúgy van biztosításod. Csak ha esetleg igénybe veszel orvosi ellátást, akkor sokkal bonyolultabb lesz az adminisztráció, illetve lehet, hogy kifizettetik veled a helyszínen, amit majd otthon visszakapsz az OEP-től.


Ha van külön utasbiztosításod, akkor a biztosító intézne mindent, tehát nem tragédia, ha nem váltod ki a kártyát.


Egyébként postai úton is lehet igényelni, így nem kell személyesen bemenni. Persze akkor is alá kell írnia a gondviselőnek.

2014. febr. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A fentieken felhívom a figyelmedet, hogy az "Eu TB kártya" nem egyenlő az utasbiztosítással, csupán ugyan olyan feltételeket fog neked biztosítani az adott európai uniós (illetve még pár másik) országban, mint az ott lakóknak, vagyis pl. ha nekik az orvosi ellátás felét ki kell fizetni, akkor neked is ki kell majd fizetned. Míg utasbiztosításnál a biztosító fizet mindent (ami szükséges).
2014. febr. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!