Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » UNIQA Med Help II biztosítás...

UNIQA Med Help II biztosítás Mabisz műtéti besorolás témáját ismeri valaki?

Figyelt kérdés
Laparoszkópiás műtétem volt novemberben endometriózis miatt, a műtéti kód 55433 excisio endometriosis, ami a Mabisz műtéti lista alapján 3-as kategóriájú műtét, amire kb. 4-szer annyit kell fizetnie a biztosítónak, mint egy 1-es kategóriájú műtétre. A biztosító szövettani eredmény másolatát kérte be hiánypótlásként, viszont a kórház azt mondta, hogy nem készült nekem szövettani vizsgálat. Felhívtam a biztosítót, hogy miért kérik ezt, nem hiszik el a kórház által kiadott zárójelentés és műtéti leírás és kód alapján, hogy ilyen műtétem volt? Azt mondták, hogy ha nem volt szövettani vizsgálat, akkor az nem 3-as kategóriájú műtét, hanem csak 1-es. Miközben a Mabisz listán megnéztem, és erre a kódra 3-ast hoz. Nem értem. Elírhatta a kórház, vagy a biztosító át akar verni????
2014. febr. 20. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Elviekben elégnek kellene lennie a zárójelentésnek is.

Nekem szintén ilyen biztosításom van, nekem laparoszkópos epehólyag eltávolításom volt, de nekem elég volt a zárójelentés, illetve minden olyan papírt, ami a műtét előtt az epehólyag problémákkal összefüggésben volt. Tehát mikor állapították meg, milyen vizsgálatok voltak, stb. De szövettani eredményt nem kértek. Pedig ha jól tudom, akkor ilyenkor is csinálnak szövettant, bár erre azért nem mernék megesküdni, de tőlem ilyet nem kértek.

És ha a zárójelentésen pontosan ilyen műtétnek a neve szerepel rajta, akkor pedig ez van, ezen mentél át és kellene fizetniük.

De esetleg a kórháztól kérhetsz egy hivatalos papírt, hogy ilyen műtéted volt, de szövettani vizsgálat nem történt.

2014. febr. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A kórház adta ki a műtéti kódról is az igazolást, és mégis kutakodnak még. Nagyon furcsállom az egészet. Főleg, hogy november óta nem hajlandóak fizetni, hanem hiánypótlásokat küldenek ki. Már hármat küldtek. Először, hogy ne olyan papíron nyújtsam be az igényem - amit az ajánlatukkor adtak, hanem egy másikon (ami egyébként ugyanolyan adatokat kért, csak más struktúrában), aztán nem volt elég a zárójelentés, amit először már megküldtem nekik, hanem kérjem ki a kórházból a műtéti leírást és a műtéti kódokat. A kórházban sem értették, hogy ez minek nekem, mert ez a műtéti dosszié része, és sosem kérte még egy biztosító sem. De kiadták, "jópénzé"... Aztán harmadik hiánypótlás: szövettani eredmény. Ekkor hívtam fel őket, mert megelégeltem, hogy ezt miért nem tudták már az első alkalommal még novemberben bekérni, egyszerre, meg egyáltalán minek ez. Erre mondták azt, szóban, hogy azért, mert ha nem készült szövettan, akkor ez nem is olyan műtét, mint amit a kórház kiállított papírt, hanem csak kisebb kategóriájú. Nem is értem. Ha egyszer lézerrel távolítanak el dolgokat - bár nem értek hozzá, de akkor gondolom nincs miből mintát venni, meg felesleges is, ha egyértelmű a diagnózis... Dühítő. Nem elég, hogy beteg, műtik, táppénz, összehúzni a nadrágszíjat emiatt, hanem az "időben a segítség" szlogenű biztosító packázik az emberrel...
2014. febr. 21. 13:05
 3/8 anonim ***** válasza:

írj nekik még egy levelet, hivatkozz a különös szerződési feltételek 2.2 pontjára mely egyértelművé teszi a műtéti besorolás megítélését, mellékletként nyomtasd ki a mabisz műtéti listát, mellékeld újból a zárójelentést karikázd be rajta a műtéti kódot és a levélbe írd bele:

Egyéb feltételeket nem szab a biztosítás különös feltétele, így amennyiben továbbra sem a kérésednek és a feltételeknek megfelelően szolgáltatnak, úgy jogorvoslatért az MNB felügyeleti szervéhez fogsz fordulni.

2014. febr. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Megpróbálom, köszönöm a válaszotokat!
2014. febr. 24. 19:33
 5/8 anonim válasza:
Szia!Ha nem vagyok indiszkrét,megkérdezhetem,hogy végül is fizetett a biztosító?Én most voltam petefészek ciszta miatt laparoszkópia műtéten!Van reményem,hogy fizet nekem is?A kódok alapján van a műtétnek két olyan része is ami a 2.-es műtéti csoportba és egy ami az 1.-es műtéti csoportba tartozik!
2014. jún. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Én elképzelhetetlennek tartom, hogy egy sima laparoszkópiás műtét többet fizetne. Ez a legkisebb műtét, ami létezik. Nekem a császármetszés is a legkisebb volt és a műtéti térítés díjának 25%-át vagyis 40.000 Ft-ot kaptam. Pedig azért a császár nem kis vágás, mint a lapar.

Nekem is volt előtte évben lapar, az is a legkisebb műtét volt.

A biztosító meg eléggé gagyi dolgokat kért: a zárón rajta van a műtét leírása és a kód is!

Végül sikerült elintézni? Mennyi pénzt kaptál?

2014. szept. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nekem a laparoszkópiára nem fizettek, mondván, hogy nem készült szövettan. Aztán fél évre rá volt egy méhpolip eltávolítás (ami még kisebb műtét, mint a laparoszkópia) hüvelyen keresztül. Arra fizetett, kétszeres szorzóval. Na ezt adjátok össze. Amivel két hétig otthon kellett lennem, mert munkára alkalmatlan voltam, nem bírtam mozogni sem utána, azért nem fizettek...két hét táppénz a fizetést igencsak megviseli...aztán meg egy egynapos műtétre kétszeres összeget...ki érti ezt?

2014. nov. 30. 20:35
 8/8 anonim válasza:

Sziasztok!

Igaz, hogy közel 6 évvel ezelőttiek a bejegyzéseitek, de hasonló gondjaim vannak ezzel a biztosítóval. Nekem is laparoszkópos epekő és -hólyag eltávolításom volt múlt év decemberében, ami 2. műtéti besorolású (MABISZ listájukon 55118-as számú műtét és a zárójelentésemen is ez van...). Nekem azért nem akarnak fizetni, mert szerintük ez csőtükrözéses műtét, és a betegbiztosítás különös feltételei 2. 3/b pontja szerint "nem minősülnek műtétnek a kizárólag csőtükrözéssel végzett műtéti és terápiás eljárások".


(A Google szerint a csőtükrözés= artroszkópia, amit térd-, váll-, bokaizületeknél, légút vizsgálatnál alkalmaznak.)


Sőt a biztosító által térített műtétek csoportba sorolásának kivonatos tájékoztatójában is 2. csoportba írták az Endoszkópos epekő- eltávolítást.

( Laparoszkópia

Az endoszkópia azon ága, mely során a hasüregben diagnosztikus és terápiás beavatkozások (leggyakrabban nőgyógyászati beavatkozások és epekőműtét) történnek. Wikipédia)


Ahogy itt látom a laparoszkópiás műtéttel kapcsolatosan:

1/7-es hozzászólónak simán fizettek,

a kérdezőnek szövettant kérnek,majd nem fizettek

nekem a csőtükrözéssel indokolták a nem fizetést.


Én a Prémium csomaggal, 8 és fél éve több, mint 1 millió forintot befizettem nekik. Eddig nem volt "kárigényem". Most meg nekem kell futkoznom a pénzem után, amikor ott van fehéren-feketén minden az weboldalukon is?


Arról nem is beszélve, hogy jan.15-én bejelentettem, leadtam minden iratot, erre április 20-án kaptam a nemleges választ, másnapi és utána többszöri reklamációmra (e-mailek, személyes, telefonos) ma kaptam meg az újbóli elutasítást.


Bocsi, hogy hosszúra sikeredett... Köszönöm, hogy elolvastátok.

Aki tud valami ötletet, segítséget adni, kérem írjon!

2020. júl. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!