Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Van itt olyan békés megyei...

Van itt olyan békés megyei biztosításban jártas, aki nem link és alacsony összegű biztosításokkal is foglalkozik?

Figyelt kérdés

Már jó ideje próbálok biztosításokról tájékozódni, de ami jó lenne, az messze van és nincs felén kirendeltsége.

Ha meg feltűnik a kérdés kapcsán valami biztosítós, az csak addig ajánlkozik, míg ki nem derül, hogy nem százmilliós biztosításokat kívánok kötni, hanem alacsony havidíjút.Ilyenkor eltűnik a nagy segítő készég.De az is leget, hogy pusztán az email címem kellett neki, hogy aztán hülye üzleti levelekkel szemetelje tele a postaládám.

Nos, mielőtt nyakamba venném a várost, teszek egy utolsó próbát.

Ha van itt normális és megbízható biztosítós, aki alacsony havidíjú biztosításokkal is hajlandó foglalkozni , akkor örülnék a tájékoztatásnak.Előre szólok,email címet(már) nem adok.


2014. márc. 14. 09:35
 1/5 SzarvasLászló ***** válasza:

Mit jelent Nálad az, hogy alacsony díjú biztosítás?

Mire akarod kötni? Milyen céllal?


Mert nem árt ezt is tudnod, pl. ha csak a megtakarítás a célod:

Ha bármilyen (unit link, vegyes) megtakarításos biztosítást kötsz, viszonylag alacsony díj mellett (5-10eFt), akkor a rárakódó költségek miatt nem biztos, hogy érdemes ebben a formában megtakarítanod.


Ha csupán kockázati biztosítást (csak halál, baleset, betegség, stb. esetén fizet) akarsz kötni, akkor viszonylag alacsony díj mellett (életkorodtól függ) elég nagy összeget fizet.


Ha pedig a kettő kombinációját akkor természetesen gyakorlatilag a kettő összege a díj. (Magánvéleményem szerint több okból is érdemes nem egybe vonni ezt a két biztosítást.)

2014. márc. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 SzarvasLászló ***** válasza:
Ha megfogalmazod, hogy mit és mire szeretnél, akkor megpróbálok hasznos választ adni.
2014. márc. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Életbiztosítás érdekelni(vagy kockázati, ahogyan írtad).Tehát olyan, ami halál, baleset esetén biztosan fizet.Alacsony havi díjjal.Hallottam már 1000-3000 Ft körüli összegekről is.Ezek egyszerű biztosítások, táblázatban szokták megadni őket (pl A,B,C)típusú biztosítás közül lehet választani és mindnek van egy összeghatára, meg szolgáltatások, amik járnak vele.

Csak nem tudom, melyik biztosítónál van most ilyen, vagy hasonló.Egyik családtagnak ezt gondoltam ki, mert már öreg, megtakarításit nem lenne neki érdemes kötni.70 év feletti.


Én 35 felett vagyok.Nekem is jó lenne vagy egy ilyen, amit fentebb vázoltam nagyjából, vagy egy kicsit komolyabb, valami olyan életbiztosítás, aminek van egy fix ideje és ha nem történik közben haláleset, akkor elérésre is fizet egy összeget.Tehát életbiztosítás és megtakarítási is egyben.


Mindkettővel az az egyik cél, hogy az idősebbek halála esetén ne maradjon bajban a család.Meg egyébként is nem árt, ha van biztosítás, bármilyen váratlan esetre.


Nagyjából tehát ez lenne az egyszerű igényem.Kérdés, melyik biztosítóhoz lenne célszerű bemennem és milyen fajta biztosítást kötni.

2014. márc. 14. 13:13
 4/5 SzarvasLászló ***** válasza:

Először a rossz hírrel kezdem, sehol sem tud kötni az ember ilyen korban tisztán kockázati biztosítást.


Vagyis megcáfolom egyből mert itt tud:

[link]

Érdemes elolvasni a biztosítás leírását ami arról szól, hogy 2 éven belül csak akkor fizet (nem baleseti) halál esetén a biztosító, ha a halál oka nem vezethető vissza semmiféle előzménybetegségre (ebben a korban ki tudja, hogy mit vezetnek vissza). Gyakorlatilag 2 év várakozási időről van szó.


A másik megoldás lehet pl., egy olyan megtakarításos, egyösszegű biztosítás, melynek van plusz haláleseti biztosítási összege (ám ezek a plusz haláleseti térítések általában csak 75 éves korig szólnak természetes halálra, utána csak baleseti halál esetén térítenek)

Pl. beteszel 200eFt-ot és 75 év alatti bármely halálnál térít a biztosító (a számlaértékeden felül) még pluszban 300eFt-ot. Ezeknél a megtakarítási formáknál nem kell egészségügyi nyilatkozat.


A Te igényedet bővebben kellene tudnom, hogy megfelelően válaszoljak.


Én itt dolgozom, ezekből tudnék megfelelő ajánlatot adni számodra:

[link]

2014. márc. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A biztosítósok csak azért voltak linkek hogy nem válaszoltak, ugyanis ajánlatot adni a kért havidíjra nem egyszerű, mondhatni lehetetlen.

65 év felett legtöbbször a biztosítók bezárják a kapukat a magas kockázat miatt. Valahol ez érthető, Magyarországon ma férfiaknál 71,6, a nőknél 78,7 év a várható életkor persze nagy szórással.


Számotokra a csoportos biztosítás jöhetne szóba, persze idősek esetén csak balesetre.

csoportos biztosítás:

- lakásbiztosításon belül kiegészítő bizt.

- bankszámlához kapcsolódó biztosítás (pl. CIB családfő)

- egyéb közösség, mint pl munkahely csoportos biztosítás.

Ezek valóban elérhetőek néhány ezertől, de egyéni kötésű biztosítás inkább havi ötezertől kezdődik.

2014. márc. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!