Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mit csináljak? Megszüntesem?

Mit csináljak? Megszüntesem?

Figyelt kérdés

Életbiztosítást kötöttem....4éve fizetem,,,2025-ben fog lejárni.halál,és sulyos betegségnél fizet,a többit lejjáratkor.

A biztosítás euro alapu,havi 81eurot fizetek.Az egyre nehezebb kiadások miatt,rgyre nehezebb ezt kifizetni,és már nrm vagyok benne biztos mennyire éri meg...a felét amit már befizetem biztos bukom...szerintem....fizessem tovább,vagy hagyjam abba?


2014. márc. 18. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Én 2 évig fizettem. Évi 300 ezret. Felmondtam.. a befizetett 600 ezremből 45 ezret (!?) kaptam vissza.. Így jártam. Soha többé életbiztosítás.
2014. márc. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
HUUUUUUUUUU az nagyon durva......kezdek aggodni....
2014. márc. 18. 23:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Kérj le a cégtől egy olyan állapotot, hogyha most meg szeretnéd szüntetni/visszavásároltatni a biztosítást, akkor mennyit kapnál vissza.
2014. márc. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 SzarvasLászló ***** válasza:

Ha úgy gondolod, hogy eleve hülyeség volt belemenned ebbe a szerződésbe akkor nyeld be a bukást és vedd ki a pénzed.

Csak azért kivárni még 5,6,7,8, évet, hogy értelmes visszavásárlási összege legyen, lehet, hogy nem túl jó dolog.



Ha pedig még nem tudod eldönteni (mert gondolom azzal a főbb céllal jött létre, hogy a megtakarítás végére összejöjjön némi pénz és ez a célod továbbra is fennáll) a sorsát akkor ezeket teheted:


-szünetelteted a díjfizetést


-kérheted a díj minimundíjra való mérséklését


-úgynevezett díjmentes leszállítást is kérhetnél. Ekkor végleg megszűnik a díjfizetés, viszont a költségek vonódnak belőle (erre mondjuk, hogy a szerződés elkezdi felélni magát). Éppen ezért én nem igazán ajánlom, csak akkor ha már csak 2-3 év van hátra.

2014. márc. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Legfeljebb alkalmit köss!!! Pl ha elutazol külföldre, az Allianznál vagy bármelyik biztosítónál köss egy bizonyos előre meghatározott összegért életbiztosítást! Jobban megéri, mert csak legfeljebb 2-3000 forint és akkor kötöd meg, amikor akarod!
2014. márc. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A visszavásárlási érték egy nagy átverés. Azért találták ki, hogy az ügyfélnek ne tűnjön fel, mennyibe is kerül a biztosítása. A visszavásárlási táblázatot mint valami büntetést szokták bemutatni, ha az ügyfél hamarabb visszavásárolja a szerződést, akkor a kezdeti befektetési egységek (azaz az első 2-3 év befizetésének) csak egy részét kapja vissza. A trükk, hogy amíg a szerződés él, a kezdeti befektetési egységeket folyamatosan csökkenti a biztosító különböző költségekkel. Általában a 10. év végére ennek csak 20%-40%-a marad meg! Na ennek a megmaradt 20%-40%-nak kapja vissza az ügyfél a 100%-át...


Hogy erre miért van szükség? A szerződés aláírása után a ügynök már megkapta előre az első 1, de akár 2 éves teljes (!!!) befizetést jutalékként. A biztosító, ezt szépen lassan vonja le a ügyfél számlájáról, hogy ez ne tűnjön fel az ügyfélnek, mert egyébként senki sem kötne ilyen szerződést. Azonban, ha az ügyfél hamarabb meg akarná szüntetni a szerződést, akkor kár érné a biztosítót, mert még nem vonta le a már elköltött ügynöki jutalékot teljesen. Ezért találták ki az egész trükközést a visszavásárlási táblázattal, hogy a biztosítót semmilyen esetben se érje kár. Gyakorlatilag teljesen mindegy mikor történik visszavásárlás, az első pár év befizetéseit az ügyfél soha többé nem látja viszont.


A témában egy hasznos cikk: [link]

2014. márc. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, és ha az ügyfél közben akkora marha, már bocsánat, hogy valahova éves szinten százezreket fizet be, és még azt sem nézi meg, hogy hány évre köt szerződést, akkor szerintem ne csodálkozzunk ezen. Tapasztalat! Látom sajnos a másik oldalt is, a tanácsadói oldalt, hogy ott is van, aki csak a jutalékra megy, de lássuk be, az éremnek 2 oldala van. Semleges oldalon vagyok, ügyfélszolgálatosként. Nem kötök üzleteket hála az égnek, de látom, hogy miben verték át az ügyfeleket és látom, hogy az ügyfelek is mennyire nemtörődömek.
2014. márc. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!