Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Meddig kell befizetni a TB -t?

Meddig kell befizetni a TB -t?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2013. Dec 16 ig volt tb támogatásom az államtól, mert tavaly végeztem az iskolával. 2014. márc 27 én kaptam értesítő leveelet, hogy nincs tb -m és mi a helyzet velem. Mert nem jelentkeztem. 2014. márc 28 án mentem be a navhoz, hogy kitöltsem a papiromat, közben intéztem a város felől a tb támogatást, melyet megkaptam 1 évig. Így 2014. ápr 2-án lett rendezve a dolog, hogy fizetve van a tb.

De, amit a nav -s ügyintéző kiszámolt nekem, dec, jan, feb, márc azt be kell fizetnem.

Ennek meddig kell eleget tenni?

A másik kérdésem, hogy megbüntetnek e a dec, jan, feb miatt, mert már elkésve van befizetve?

Mivel márc 27 én jelentkeztem a navnál, hogy mi a helyzet velem.

Az összes ?% ban kamatozik?



2014. ápr. 28. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:

"De, amit a nav -s ügyintéző kiszámolt nekem, dec, jan, feb, márc azt be kell fizetnem.

Ennek meddig kell eleget tenni?"

Mivel ezeket már be kellett volna fizetned, minél hamarabb.

"megbüntetnek e a dec, jan, feb miatt, mert már elkésve van befizetve?"

Nem. Késedelmi kamatot számolnak fel.

Amiat büntethetnének, hogy nem tettél eleget határidőn belül a bejelentkezési kötelezettségednek (de nem szoktak emiatt büntetni)

Az összes ?% ban kamatozik?

A nav honlapján találsz késedelmi kamat számító kalkulátort.

2014. ápr. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A legjobb, hogy intézzem minél előbb és fizessem be a kiszámolt összeget. Ennek a megérkezése 5 munkanap ha jól tudom.

Elég egy kapott sárga csekken feladni a postán és kész?


Nincs valami méltányossági kedvezmény, mivel munka nélküli vagyok, nincs jövedelmem, pálya kezdő vagyok, és semmilyen vagyontárgy a nevemen?


Köszönöm a segítséget előre is!

2014. ápr. 28. 11:25
 3/8 anonim ***** válasza:
2008 áprilisa óta a nagykorú eltartottaknak is kell tb-t fizetni, viszont fizetheti helyetted az, aki eltart. Ha most végeztél a munkával, nincsen se munkád, se vagyontárgyad, se másféle bevételed, akkor feltételezem, hogy a szüleid tartanak el.
2014. ápr. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem!

Akkor nincs kiskapu ez alól.

Azért gondoltam, mert kicsit böngészve a fórumot ilyenre akadtam.:


A visszamenőleges időre a fennálló tartozásodra kérj a NAVtól méltányossági elengedést/részletfizetést/halasztást (fizetési könnyítésnek hívják)

Itt a nyomtatványa: [link]

2014. ápr. 28. 12:09
 5/8 anonim ***** válasza:
Valóban van ilyen lehetőség, de mindig a veled egy háztartásban élők összes jövedelmét veszik alapul, mielőtt bárminek a fizetését elengedik. Esélyed akkor van, ha a szüleid is munkanélküliek, vagy legalább nagyon keveset keresnek, és tényleg veszélyeztetné a család megélhetését, ha azt a nagyjából 25 ezer forintot befizetitek.
2014. ápr. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Értem.

Nyugdíjasok mind a 2 szülőm.

2014. ápr. 28. 13:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Próba szerencse. Te tudod, hogy mennyi a nyugdíjuk. Az, hogy nyugdíjasok, önmagában nem jelent semmit, az még lehet fejenként 40 ezer forint is, 240 ezer is. Ha az önkormányzatnál kaptál egy év támogatást, talán érdemes ezt is megpróbálni. Maximum elutasítják. Veszítenivalód nincs. Ez nem akkora összeg, hogy olyan hatalmasat kamatozna, amíg az eredményre vársz. Amikor még vállalkozó voltam, a havi járulékokat (összességében akkor kb. 30 ezer forint volt) egyszer féléves késéssel fizettem be. Két évvel később kijött róla valami pár száz forintos késedelmi kamat, meg egy felszólítás, hogy fizessem be. A bankban is csak néztek, mert több volt az utalás költsége, mint maga az utalandó összeg. Szóval a kamatoktól ne félj, ekkora összegnél tutira nem fognak földhöz vágni! :)
2014. ápr. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves #7 hozzászóló!


Köszönöm a bőséges és információ dús tájékoztatást és a többieknek is egyaránt! :)

A NAV nál nem voltak hajlandóak elmondani mind ezt, több mint fél órát vártam a sorban és 1 perc alatt kipaterolt, semmit nem mondott az ügyintéző nekem. Már hívta is a következőt.


Akkor fizessem be az elmaradt összeget, és várjam az év második felében a kamatot, amin egy jót nevetve befizetem.

23e Ft nem nagy összeg, de egy pályakezdő munkanélkülinek igen is az. Köszönhető a munkanélküliséget a mostani kormányzásnak.

Pedig 8% alatti a munkanélküliség itthon. Miért? Mert mindenki kiment külföldre. Szomorú :(

2014. ápr. 28. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!