Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » A kerítésünket tönkretette...

A kerítésünket tönkretette egy leszakadt faág, fizet a biztosító?

Figyelt kérdés

Konkrétan egy kisebb fa méretű ág szakadt le, olyan 10 méter magasból. A kapunkra esett rá és egy az egyben leszakadt és persze elhajlott, mint egy papírlap. Ingatlan és ingóságbiztosítás is van benne, mindenféle kiegészítő elemmel. Szél által okozott kár is van benne, csak nem tudom, hogy mennyire vonatkozik ez a kerítésre.


Holnap természetesen betelefonálok, csak most némiképp stresszes vagyok emiatt...



2014. máj. 15. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:
ha a kerites az ingatlan resze (marmint nem csak a hazra van korlatozva a szerzodes), es ha a biztositas elemi karra is vonatkozik, fizetniuk kell. keszulj fel asztalcsapkodasra, ordibalasra, sajnos a biztositok neha csak ebbol ertenek.
2014. máj. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2014. máj. 15. 16:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy térít: elemi károk - idegen tárgyak rádőlése címszó alatt. A kerítés pedig biztosítási szempontból általában a ház része. Szerintem nem lesz gond!
2014. máj. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Semmilyen asztalcsapkodás és ordibálás nem kell ehhez a kárrendezéshez.Aki ezt írta, az magából indul ki.Ez elemi kár, amit minden hazai cégnek kötelező bevállalni, és a kerítés MINDIG a ház részét képezi.
2014. máj. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!