Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Kötelező biztosítás olcsóbban....

Kötelező biztosítás olcsóbban. Hogyan?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok és megszeretném vásárolni életem első autóját. És azt hallotam h friss jogsisnak nagyon drága a kötelező, ezért szeretném rokonomra íratni a kocsit.Így olcsóbb a kötelező biztosítás, hogy ő a kocsi tulaja és én vagyok az üzembetartó?

és rokonomnak kell jogsinak lennie?

kérlek magyarázatok, el hogy is van ez. :)



2014. jún. 5. 07:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

nem a korral van baj elsősorban, hanem azzal, hogy kezdő vagy. Minél tovább vezetsz balesetmentesen, annál olcsóbb lesz szép fokozatosan.

És az is kérdés, hogy milyen autót vettél.

2014. jún. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Nosco ***** válasza:
A helyedben a saját nevemre iratnám. Először nekem is magas volt a biztosítás de egyszer el kell kezdeni. Max fizesd negyed évente az első időben.
2014. jún. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha más nevén van, akkor nem fog csökkenni a bonus/malus besorolásod. Ha a kocsit nem akarod hamar eladni, akkor ne havonta, hanem ritkább időközönként (évente egy összegbe) fizesd és bankszámla inkasszóval. Ezekkel sokat lehet spórolni. Valamelyik alkusz cég holnapján (pl. biztositas.hu), csinálj próbaszámításokat, hogy melyik biztosítónál hogyan éri meg. Sokan már arra is adnak 5%-ot, ha néha spammet küldhetnek az e-mail címedre.

Rokonodnak egyébként nem kell jogsi, attól még lehet tulajdonos.

2014. jún. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha nincs évi 15 ezer Ft-od a biztosításra, akkor szerintem ne vegyél autót.

Simán benne van, hogy elromlik egy használtautóban egy 50 - 100 de akár több száz ezer forintos alkatrész is. Akkor mit fogsz csinálni?

2014. jún. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
inkább negyed évi 15k. (minimum)
2014. jún. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

"inkább negyed évi 15k. (minimum)"


Nekem évi 8...

2014. jún. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
És kezdő jogsis vagy személygépjárművel? (igaz az is nyom egy kicsit, hogy az ember Bp-i e vagy vidéki)
2014. jún. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
3 éve jogsis, személygépjármű, bp, 1.2es motor
2014. jún. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
3-asnál a pont. Hozzáteszem, ha online kötöd, azon is tudsz spórolni.
2014. jún. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Kedves évi 8...az sem árt ha olyan biztosítónál köt, amelyik fizet is ha baj van, nem csak a pénzed nyúlja le.
2014. jún. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!