Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha nem fizetem a TB-t, akkor...

Ha nem fizetem a TB-t, akkor gyermekem sincs biztosítva?

Figyelt kérdés
Jelenleg nincs munkám, pár napja felmondtam. A NAV-hoz jövő héten kedden megyek intézni, hogy egyénileg tudjam utalni minden hónapban a kért összeget. Gondolom akkor június hónapra már igy is lecsúsztam. Ha ne adj Isten valami történik addig velem, vagy a gyerekemmel, akkor az ellátásokért fizetnem kell?
2014. jún. 8. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
A felmondás után 45 napig még biztosított vagy. Nyugi. A gyerek pedig amíg suliba jár.
2014. jún. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Ha a gyereked óvodás, iskolás, akkor neki jár a TB. Az nem ahhoz van kötve, hogy a szülőnek rendezve van-e.

Viszont neked munkaviszony megszűnése után még van 45 napig érvényes TB-d, úgyhogy addig meg el tudod intézni a magad után fizetést.

2014. jún. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
honnan veszitek, hogy nem vagytok biztosítva, ha nem fizettek? Magyarországon alanyi jogon jár az ellátás minden magyar állampolgárnak. Ha nem fizeted a TB járulékot, pedig kéne, akkor csak adótartozást halmozol, az ellátás ugyanúgy jár!
2014. jún. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudom, hogy ellátnak, de a NAV utána szépen tartja a markát és mint adótartozás behajtja.

De akkor is, ha nem veszed igénybe, vagyis nem betegszel le.


A gyerek ettől független, 18 éves koráig, utána meg úgy tudom hogy amíg nappalin tanul, addig biztosítottnak számít.

2014. jún. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a megszűnt munkaviszonyod legalább 45 napig fennállt, akkor utána még 45 napig passzív jogon él, külön egészségügyi szolgáltatási járulék fizetése nélkül az egészégügyi ellátásra jogosultságod.

Biztosított nem vagy ilyen alapon, csak nem kell fizetned még 45 napig ezt a bizonyos járulékot magad után.


Aki érvényes TAJ-számmal rendelkezik, annak alanyi jogon jár az egészségügyi ellátás, még akkor is, ha nem fizet maga után. Ilyen esetben a járuléktartozást hajtják be, nem pedig az orvosi ellátás költségeit.


A kiskorúak, amíg eltartják őket alanyi jogon jogosultak eü. ellátásra. A nagykorúak pedig egészen addig, amíg nappali tagozaton hallgatói jogviszonnyal rendelkeznek. Nekik az állam átvállalja az eü.szolgáltatási járulék fizetését.


A passzív jogosultságod lejártát követő 15 napon belül van bejelentési kötelezettséged ez ügyben, addig felesleges, mert ha közben változás történik, akkor már Te sem tudod, hogy hol tartasz ebben az ügyben.

2014. jún. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!