Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hogy kell Netrisken biztosítót...

Hogy kell Netrisken biztosítót váltani?

Figyelt kérdés

A Netriskes ügyintézőmtől kaptam egy e-mail-t,hogy van 29 napom biztosítót váltani,mer' a biztosítás fordulónapja 07.31-én van. Namost,használtam a kalkulátort,és jóval jobb biztosítást kínált az Allianz,mint a Wáberer,ezér' meg is kötöttem velük a biztosítást,az online felületen. Csak követtem az utasításokat,de nem értettem,hogy most a Wábereres megszűnik,vagy mivan?Kaptam e-maileket,hogy megrendelés visszaigazolása,meg továbbítása,de semmi infót nem kaptam azzal kapcsolatban,hogy most mit kell a Wábereressel csinálnom.Most ott tartok,hogy itt van mindkét biztosítás.Kicsit utánaolvastam,és elvileg a Wábereres nem szűnt meg,mer' postai úton valahogy le kéne mondanom,de foggalmam sincs,hogy hogy.Az Allianzos meg nem él,lecsúsztam az egészet,mer' ki kellett volna nyomtatni valami meghatalmazást,megbízást,megin',de ezt nekem nem írta senki,csak mikor utánanéztem,akkor olvastam.


Nem értem ezt az egészet.Kaptam egy ilyen e-mailt,miután netrisken megcsináltam,kitöltöttem a dolgokat,hogy:


"Megbízása alapján a(z) XYZ012 forgalmi rendszámú gépjárműre vonatkozó alábbi ajánlat továbbításra került a Biztosítóhoz:


KGFB:

Allianz Hungária Biztosító Zrt.; Igényelt kockázatviselési kezdet: 2014.07.01."


És ezután semmi,hogy nekem bármit is el kéne küldenem bárhova.Én ezt úgy vettem,hogy kész,le van cserélve a biztosító.De most akkor mivan??Wáberertől már kaptam csekket,valamiért 12 ezer helyett már 18 ezer,de semmi nincs a papíron,hogy miért.Allianztól még nem kaptam semmit,fogalmam sincs,hogy most mi van.


Megköszönném,ha valaki felvilágosítana!


2014. júl. 14. 15:37
 1/1 anonim ***** válasza:

A jelenlegi biztosításod fel kellett volna mondanod a biztosítási évforduló előtt legalább 30 nappal, biztosítási évfordulóra.

Másrészt: ha az évfordulód 07.31, akkor nem köthetsz biztosítást 07.01-től.

Az Allianzost töröltetned kell, a régi biztosítóddal marad érvényben a szerződésed.

A Netrisknek meg írhatsz üzenetet, elég hamar válaszolni szoktak.

2014. júl. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!