Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Neked milyen biztosításaid...

Neked milyen biztosításaid vannak és hogyan válasszak jó biztosítót?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, most kezdtem dolgozni és tisztában vagyok azzal, hogy mire a korosztályom nyugdíjba megy, ha egyáltalán mehet, nagyon kevés, jelenleg havi 40 ezer Ft-nak megfelelő összeget fog támogatásként kapni. Szeretnék előtakarékoskodni, de nem tudom kihez és hova forduljak.


Ti milyen szempontok alapján választjátok meg a biztosítótokat, esetleg tudnátok ajánlani egy jót?


Ti mennyire gondolkoztok ezen a témán, vagy csak én aggódom túl ezt az egészet?


Életbiztosítást/felelősségbiztosítást is érdemes kötni?


Köszönettel.



2014. febr. 5. 18:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem nincs semmilyen ilyen jellegű megtakarításom, de ha lesz egy olyan munkahely, ami olyan jövedelmet von maga után, amiből fizetni tudok arra is, akkor befektetési egységhez kötött életbiztosítást kötnék megtakarítás céljából. Sok előnye van a sima életbiztosításokhoz képest.

Jelenleg egészség és baleset biztosításom van, ami ugye nem megtakarítás célú.

És teljesen jó elgondolás, hogy szeretnél megtakarítást. Mind családcélú dologból, lakás, autó, házfelújítás, bármi, mind pedig ha gondolsz a nyugdíjas éveidre is.

2014. febr. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem, hogy UNIQA-nál vagyok és a megtakarítást is valószínűleg ott kötném.
2014. febr. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Amelyiknek a legjobb az ajánlata. Minden biztosító fizet, csak jól át kell olvasni a feltételeket, hogy mire és hogyan.


Az életbiztosítást tulajdonképpen nem magadnak kötöd, hiszen akkor fizet, ha meghalsz. Tehát akkor érdemes, ha van családod és segíteni szeretnél nekik, hogy a halálod esetén ne kerüljenek az éhhalál szélére vagy legyen egy kis extra tartalékuk amellett, hogy a temetést, stb-t kifizetik.


Felelősségbiztosítást többnyire lakásbiztosítás mellé tudsz igényelni, általában nagyon szerény összeg (mivel senki nem tudja, mit jelent és nem jelentenek kárt), de jól jön, ha véletlenül te, vagy másik ott lakó, vagy a kutyád bajt csinál.

2014. febr. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%

Nekem valami nem világos.

Most biztosítást akarsz kötni vagy megtakarítást?

A kettő keverékét, a "unit-linked" biztosításokat felejtsd el!

2014. febr. 6. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Pataki Éva ***** válasza:
41%

Kedves Kérdező!

Én 15 éve foglalkozom biztosításokkal, 2 éve már alkuszként, tehát több biztosítóra is van rálátásom.A lényeg, vannak un.klasszikus Életbiztosítások, ami Életbiztosításként, és megtakarításként is funkcionál.Ennek a kalkulációjánál látszik mennyi lesz a végén az összeg,ha viszont nem érnéd meg, a törvényes örökösöd kapja meg.Az un. unit linked biztosítások annyiban különböznek, hogy a megtakarításodról te dönthetsz hogy milyen alapba kerüljön, és eseti befizetéseket is tehetsz. Ennek a lejárati összege nem mondható meg előre, ugye az alapok teljesítésétől függ. A felelősségbiztosítás jó dolog, általában lakásbiztosítás mellé ajánlom, mert nem csak az épülettel kapcsolatos felelősséget vállalja át, hanem a személyi felelősséget is. Ez sokszor milliókat jelenthet ha figyelmetlenségből másnak kárt okoztál.Valóban jól látod, félre kell tenni, mert nem lesz miből élned nyugdíjas korodban. Üdv Éva

2014. febr. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 SzarvasLászló ***** válasza:

Az előttem szólóhoz még annyit tennék hozzá, hogy érdemes még teljes körű egészségbiztosítást is kötnöd (ezek sok minden egészségügyi helyzetre térítenek) mert elég fiatal vagy ahhoz, hogy igen olcsó díjjal meg tudd kötni. Minél idősebb korban lépsz be egy ilyen biztosításba annál horrorabb lesz a díja. Ezért is érdemes időben ilyet kötni.

A TB hiába térít mindent azt azért mindenki tudja, hogy egy-egy műtét vagy kórházi kezelés mennyibe is kerül...

2014. febr. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Amiről Pataki Éva hallgat, az az hogy ezeknek az életbiztosításoknak mekkora költsége van. Ma Magyarországon, a unit linked életbiztosítások átlagos költsége 10 évre 900 ezer forint körül van, havonta 25 ezer forintos megtakarítást nézve, ha a lehető legminimálisabbra van véve a biztosítási rész. Ha az ügyfél esetleg szeretné, hogy megtakarítása mellé egy jó biztosítása is legyen, akkor az ár nyilván emelkedni fog. Ennél sokkal-sokkal-sokkal olcsóbban tud külön befektetni, és külön kockázati életbiztosítást kötni. De nyilván nem mindenkinek érdeke az ügyfelet korrekt módon tájékoztatni, mert akkor az ügynöki jutalék ugrik ugye. A klasszikus életbiztosításokkal pedig tipikusan még rosszabbul jár az ember.

Vissza statisztikákra: a biztosításokon elérhető hozam pedig 3.4% volt évente. Mesés ugye? Persze van példa +25%-ra (ezt nagyon szeretik mutogatni az ügynökök), de van példa -25%-ra is.


Ajánlom, hogy nézd meg a [link] oldalon a biztosítótársaságok TKM mutatóit, és nézd meg hogy az adott százalék, hány forintot is jelent a TKM Számoló ( [link] oldalon. Ha úgy gondolod, hogy ennyi pénzt megér bármelyik szolgáltatás, akkor kösd meg!


Természetesen a unit linked biztosításokban elérhető befektetési alapokba más módon is fektetheted a pénzed, a költségek töredékéért, hiszen nincs egy ügynök, akinek a több százezer forintos jutalékát te fizeted ki.


Kedves SzarvasLászló nevű felhasználó pedig azt hallgatja el, hogy ha most kötöd az egészségbiztosítást, akkor lehet, hogy valóban olcsóbb, de a biztosító az életkorodnak megfelelően növelni fogja majd a díjat, és végül összességében sokkal rosszabbul jársz.

2014. febr. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 SzarvasLászló ***** válasza:
78%

Az én sunyi elhallgatásomról ennyit:

Ha most kötsz 15MFt-os életbiztosítást az 1 500Ft/hó és ezt úgy is meg tudod kötni, hogy a díj ne változzon ha nem akarod, még 45 évesen is ugyanezt a díjat fogod fizetni. Az más kérdés, hogy 15MFt mennyit fog érni 20 év múlva.

Ha ugyanezt a biztosítást 45 éves korodban léped meg, akkor a díj: 10 560Ft/hó

Én a matekban hiszek, az mindent megmutat.

2014. febr. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utólsó válaszolónak igaza van,az előtte szóló kicsit vészesn látja itt a helyzetet.Annyiban igaza van valóban hogy a mabisz honlapján a tKM táblázatot nézd át.A legkedvezőbbet válaszd.Nekem 5 éve van unit linked tipusú megtakarításom,biztosítással kombinálva.És nagyon jó.A klasszikussal összevetve olcsóbb a bizt. összeg.A megtakarításokat pedig az ügyfélportálon figyelemmel kísérhetem és én is átválthatom.
2014. febr. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A TKM táblázat átnézése nagyon nem elég. Nézz utána, hogy ez pontosan hány forintot fog jelenteni neked, és döntsd el, hogy ez megéri-e, esetleg találsz egy olcsóbb módját a megtakarításnak.

Nagyon nehéz megállapítani, hogy pl 5% TKM 50 ezer forintot jelent, vagy 550 ezer forintot a szerződés teljes futamideje alatt. (Egy 10 éves, 20 ezer forintos futamidejű szerződésnél az utóbbit. Nem vészes, ugye?!)

Hogy SzarvasLászló-t idézzem: "Én a matekban hiszek, az mindent megmutat." ;-)


Tovább elmélkedve a helyzet nemvészességéről olvasd el ezt a 2 cikket:

[link]

[link]

2014. márc. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!