Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Parkolás után, ahogy kiszállta...

HReka87 kérdése:

Parkolás után, ahogy kiszálltam az autóból a mellettem lévő autó oldalának koccant az ajtóm. Fizet a biztosító? Többi lent.

Figyelt kérdés
Műhelyben kb 50.000 Ft-ra mondták a javítást, megpattant a lakk a másik autón. Ilyen esetben fizet a biztosító? Van értelme betétlapot cserélni? Vagy ki kell fizetnem az illetőnek saját zsebből a kárt?

2014. júl. 22. 13:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Saját zseb
2014. júl. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Jó magyar szokás szerint odébbállhattál volna néhány hellyel, és akkor sosem derül ki, hogy te voltál.
2014. júl. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Első: neked volt ilyen eseted? A másikra: talán még vannak kivételek ;)
2014. júl. 22. 13:29
 4/14 anonim ***** válasza:
Akkor fizess!
2014. júl. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! ...amelyik válasznak nevezhető :)
2014. júl. 22. 15:50
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Be lehet jelenteni, de ha jól rémlik, az álló autó nincs üzemben, tehát nem üzemeltetés közben keletkezett a kár. Az pedig kizáró ok.

Ha van felelősségbiztosításod (pl. lakásbiztosítás kiegészítőjeként), még azzal érdemes próbálkoznod, ha a kgfb-re elutasítják.

2014. júl. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
a kgfb a veszélyes üzemre nyújt fedezetet. A ki- és berakodás már nem jármű üzemeltetési tevékenység.
2014. júl. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. júl. 22. 18:09
 9/14 anonim ***** válasza:

azt még hozzáteszem, hogy néhány biztosító azt nézi, hogy járt-e a motor vagy sem, amikor az ajtót kinyitottad...

bár szerintem úgy baromság, ahogy van, én nem fizetnék.

2014. júl. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Utolsó, erre én is gondoltam, rémlett, hogy volt nálunk is ilyen eset (call centeres voltam persze, nem kárügyintéző). Még arra lehetne fogni - kivéve persze, ha valóban így történt - hogy a vezető még járatta a motort és benn ült az autóban, amikor az anyósülésen ülő rányitotta az ajtót a károsult autóra. De mivel már lerajzolták, meg gondolom látszódik némi sérülés az okozó autó ajtaján is, így már veszett fejsze nyele, mert úgy nem járhat a motor - tudtommal - hogy a vezető nincs az autóban és így nem is számít üzemeltetésnek.
2014. júl. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!