Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Érvényes-e még az a törvény,...

Érvényes-e még az a törvény, hogy magánvállalkozóként fizetnem KELL tb-t? (Még nincs vállalkozásom, de tervezem az indítását, viszont a tb fizetésének semmi értelmét nem látom. )

Figyelt kérdés
Nem akarom bebiztosítani magam, ha egészségügyi gondom lesz, majd megoldom alternatívan, amikor aktuális lesz. Nekem ilyen a mentalitásom, nem értek egyet semmilyen biztosítás fizetéssel, mert azon csak veszít az ember. Csak hát, elég szövevényes a törvényi rendszer, szeretném, ha segítene valaki, mert a vállalkozás miatt lehet, mégis meg kell alkudnom.
2010. jan. 11. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos igen, vagyis muszáj fizetned. Ez alól nincs kivétel!
2010. jan. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Pont az előbb sikerült is végre itt az oldalon még más információt is találni a tb-ről, hogy ez végülis adó-nak számít már (ha jól értettem, egyébként nem voltam ezzel tisztában), s így, mint adó, valóban kikerülhetetlen, nem csak a vállalkozás miatt, hanem ezek szerint szinte állampolgári kötelességem. Furcsa egy adózás, de ha így van, hát így van. Eléggé sajnálom, hogy bele kell mennem, mert nem értek vele egyet. De persze, nem az első, amivel nem értek egyet.

:)

2010. jan. 11. 18:03
 3/3 anonim ***** válasza:

az semmi de az milyen durva h a minimálbér kétszerese után kell fizetni a járulékokat ( a munkavállalói meg a munkáltatói oldalról is) ami 80 ezer forint!!!!!!

Mire?? kérdezem én! aki minimálbérre van bejelentve az ugyanazt az ellátást fogja kapni ( az ölég xart) mint az aki folyamatosan k.sokat befizet a kasszába..:(

Ez az idegesítő :(((

2010. jan. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!