Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha egy biztosító díjnemfizetés...

Ha egy biztosító díjnemfizetés miatt felmondja az autó kötelező biztosítását, akkor csak náluk köthetem újra, vagy mehetek más biztosítóhoz is? Van erre törvény?

Figyelt kérdés
2010. máj. 5. 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Dehogy! Ott kötsz utána ahol csak óhajtod...
2010. máj. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ok, köszönöm! :)
2010. máj. 6. 06:23
 3/6 A kérdező kommentje:
az történt sajnos, hogy biztosító-váltáskor jóhiszeműen azt gondoltuk, hogy az új biztosító lerendezi ezt a régivel. ehhez képest a régi felmondta a szerződést, mert ugye oda nem fizettünk, az új meg visszaküldte a befizetett díjat, mondván a régi biztosítóval még szerződésben állunk... két szék között a padlóra és most nincs biztosítás a kocsin.
2010. máj. 6. 06:25
 4/6 anonim válasza:
Ha tavalyi dátummal szűnt meg a biztosításod, akkor bármelyik biztosítónál megkötheted az új szerződésed. Január elsejéig visszamenőleg fedezetlenségi díjat kell fizetned. Sajnos ez ellen a befizetés ellen nem tehetsz túl sokat, mert a törvény úgy írja elő, hogy a szerződőnek kell felmondania a biztosítását az előző biztosítónál. Sok ilyen esettel találkozom nap, mint nap.
2010. máj. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Díjnemfizetéssel történő megszűnéskor ugyanannál a biztosítónál lehet újrakötni a szerződést. Csak akkor mehetsz más biztosítóhoz, ha közös megegyezéssel, érdekmúlással, vagy tavaly történt a díjnemfizetéses megszűnés.
2010. máj. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
igen, köszönöm, azóta megtudtam én is, mit kell csinálni... kár, hogy erről nem tájékoztatnak sehol, mindegy, ennyivel is okosabbak lettünk. :)
2010. máj. 8. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!