Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Melyiket érdemes választani?...

Melyiket érdemes választani? Nyugdíjbiztosítást vagy önkéntes nyugdíjszámlát vagy a nyugdíj-előtakarékossági számlát?

Figyelt kérdés
Van köztük különbség? Van valakinek bármelyikkel tapasztalata? Előre is köszönöm a választ.

2014. aug. 9. 00:31
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

Én a biztosítást választottam, persze alaposan körülnéztem, hogy melyik biztosítónál. Nekem azt volt érdemes választani, ráadásul most állami 20%-os adójóváírással is lehet igényelni.

Egyébként van különbség közöttük, a hozzáférhetőség szempontjából is. Biztosítási védelem meg csak a biztosításban van.

2014. aug. 9. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. aug. 10. 12:44
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
És természetesen az is fontos tény, hogy ha a nyugdíjadig felmondod a biztosítást, kivásárolsz belőle, akkor az addig össze igénybevett adójóváírást vissza kell fizetned, + 20% kamat. Egyébként jók, én biztosítónál dolgozom, (NEM VAGYOK ÜZLETKÖTŐ), de nem mernék bevállalni egyet most még 29 évesen, mert félnék ettől, hogy mi van, ha nem tudom fizetni.
2014. aug. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De jó, köszönöm a válaszodat. De én már 50 vagyok, és muszáj valamit lépni / kezdeni. És ha már tájékozott vagy benne, arról mi a véleményed, ha egy nagyobb összeget (mondjuk nekem a másfél milla elég nagy összeg)egy összegben raknék be ilyenbe?
2014. aug. 12. 08:39
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát nálunk azt hiszem nincs ebből még egyszeri díjas. De általában nálunk az egyszeri díjasak jobbak szoktak lenni. Mert ott egyszer levonnak költségek, 6-10% között mozoghat, biztosítónként és termékenként más, de a többi befektetésre kerül, és az ha jók az alapok, pár év alatt ki tudják termelni ezt a költséget. Egy rendszeres díjfizetésű szerződésnél 10-15 évig vonják a költségeket, sokkal nehezebben termeli ki, mármint sokkal később. Nem lehetetlen, általában 8-10 év ott is elég, de egy egyszeri díjasnál hamarabb kapod vissza az aktuális érték 100%-át, tehát nem a befizetett összeget, hanem az értékét a szerződésnek. Ez lehet több, vagy kevesebb, de minél tovább hagyod bent, annál nagyobb az esélye, hogy jobban jársz és hamarabb.

Ha lenne annyi pénzem, mint amennyi nincs, én egyszeri díjasat kötnék.

De azt hiszem, a kifejezetten nyugdíjtermékekre nincs egyszeri díjas, amikre 20%-ot igénybe lehet venni. Ott csak rendszeres díjas van.

De hangsúlyozom, ez csak nálunk van így, tapasztalatból mondom, láttam nagyon jó szerződéseket, én is csak lestem, de nagyon kell rájuk figyelni.

2014. aug. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Off, úgy értem, hogy nálunk, hogy a többi biztosítót nem ismerem. :)

Illetve bármilyet is akarsz kötni, előbb hívd fel az ügyfélszolgálatokat, ők megmondják, amit tudni kell a szerződésről, költségek stb, mert a TA-k nem mindig mondják el, sajnos ez is tapasztalat.

2014. aug. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Na annyit módosítanék, hogy pont most futottam bele egy egyszeri díjas nyugdíjtermékbe :D

A többihez tartom magam :)

2014. aug. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Sokat segítettél.
2014. aug. 14. 14:32
 9/10 anonim ***** válasza:

kiszamolo.hu


csomo ilyen temaval foglalkozik.

2014. aug. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ha valakinek segitseg kell akkor irjon privatot ;) amiben tudok ;)

B

2015. febr. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!