Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Díjnemfizetés miatt felmondott...

Díjnemfizetés miatt felmondott biztosításnál a fedezetlenségi díjat a 60 napos türelmi időre is ki kell fizetni vagy csak a felmondástól számítva?

Figyelt kérdés

okt.11. én felmondát akkor telt le a 60 nap.

okt.23.-án kaptam errőlértesítést benne 17. el kelt levél

A díjat 18.-án fizettem ki...akkor vettük észre,hogy ez nem lett kifizetve...akkor még nem tudtuk,hogy 11.-el megszünt a bizt.

Újrakötni kell persze ugyanott. A fedezetlenségi díj. A 60 nap+ az újrakötésig eltelt napra van vagy a megszünéstől azaz okt.11-az újrakötésig.

Nincs call center csak hétfőn...addig nem tudom őket kérdezni...


2014. okt. 23. 16:22
 1/1 anonim ***** válasza:

1, aug12-okt11-ig

kockázatban állt a biztosító, amire nem fizettél díjat. Erre az időszakra a biztosító akkor aktuális tarifája szerint kell fizetni a díjat, a baleseti adó alapja a fedezetlenségi díj, maximum 83Ft/nap.


2, okt12-újrakötésig

fedezetlenségi díj, plusz ennek a baleseti adója


3, újrakötéstől-évfordulóig

aktuális biztosító tarifa, plusz ennek a bal. adója.

(éves díjfizetés választása ajánlott)


egyébként az újrakötéstől számítva van 30 napod, hogy beérkezzen a pénz a biztosítóba.


A kötésben is tudok segíteni, ha privátban megírod a számod, akkor felhívlak.

2014. okt. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!