Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Biztosító nem akar fizetni....

Biztosító nem akar fizetni. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Volt egy kis karambolom. Én voltam a vétlen fél. A károkozó elismerte a felelősségét, mondta oké, béna volt ő hibázott stb.

Kijött a kárszakértő felmérte a kárt.

Most meg jött egy levél valami ilyesmi szöveggel, hogy műszaki értelemben a bejelentett kár nem állapítható meg, ezért nem áll módjukban fizetni. Pont. Ennyi. Nem jár egy fillér se. Mit kell ilyenkor tenni.



2014. okt. 30. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Mit állapított meg a kárszakértő?
2014. okt. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Felmérte a kárt, fényképezett, mért ennyi.
2014. okt. 30. 15:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem, hogy a "bejelentett kár nem állapítható meg". Jó lenne tudni, mi történt, hol sérült az autód, sérült-volt-e előtte az a rész, stb. Ha erősködsz a call centerben, vagy személyesen be tudsz menni, akár még a kárügyintézővel is fogsz tudni beszélni és az majd elmagyarázza, aztán azzal már lehet kezdeni valamit. Ha a kárszakértő száma megvan, esetleg őt is megkérdezheted, habár ő nem dönt semmiről, maximum javasol, de ő ismeri a kárt, hátha meg tudja mondani, mire gondoltak a biztosítónál.


Azt csak halkan jegyzem meg, hogy az, hogy a másik fél elismerte a károkozást, nem jelent semmit.


Azért örülnék, ha megírnád, hogy is van ez, mindig is érdekelt az autókár. :)

2014. nov. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
és mi a károd?
2014. nov. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sárhányó sérült, meg első futómű, meg festés.


Nyilvá futómú nem olcsó mulatság. Ezért nem akarnak fizetni.

2014. nov. 6. 12:51
 6/7 anonim ***** válasza:
én ehhez várhatóan kevés lennék, de szakjogászokat tudok javasolni...
2014. nov. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Volt rendőri intézkedés? Mert ha volt, akkor a rendőrségi helyszíni szemle alapján beazonosítható, hogy ki volt a hibás, és azt elfogadják a biztosítók. Ki lett-e töltve a helyszínen a baleseti lap amin az eövető beismerte hogy ő miatta történt a baleset, stb... Ha nem volt, se ez se az, akkor az úgy gáz.
2015. ápr. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!