Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Munkahely megszűnése után nem...

Munkahely megszűnése után nem kaphatok táppénzt?

Figyelt kérdés

2013 július - 2014 júniusig dolgoztam egy cégnél, első munkahelyem volt. Ott már kivettem az évi 15 napot, így a többit az OEP-nek kellene fizetni.

2014 augusztus-2014 szeptember 30.-ig voltam egy munkahelyen próbaidőn, határozott szerződéssel. Petefészek cisztám van, így műteni kell majd, viszont húzódik az egész. Úgy tudom hogy munkahely megszűnése után 45 napig van még biztosítás, nekem ez most november 15.-én járt le. November 5.-ig van táppénzes papírom. Viszont az OEP azt mondja hogy csak október 5.-ig fizetheti a táppénzt mert megszűnt a munkaviszony. Lehetséges ez?



2014. nov. 18. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha megszűnt a munkaviszonyod, utána miért is kapnál táppénzt? Akkor már nem jár... Hiába van biztosításod, ha munkaviszonyod nincs.
2014. nov. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez így van. A táppénz nem attól függ, hogy van-e TB-d. Ha már nincs munkaviszony, táppénz sincs.
2014. nov. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
79%
Régen volt passzív táppénz, tehát a munkaviszony megszűnését követően ha 3 napon belül "beteg lettél", 45 napig fizetett a TB. Most nem ismerem a szabályozást, utána kellene nézni. De feltételezem, hogy a 'csuti hoszéarmandó ezt is megszüntette.
2014. nov. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!