Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkahely megszűnése után...

Munkahely megszűnése után vissza kell jelentkeznem a TB-hez?

Figyelt kérdés
Saját magam után fizettem, majd elhelyezkedtem, de a számításaim nem jöttek be, ezért felmondtam. Mivel a csekkek megvoltak, így folytattam ott, ahol abbahagytam az önálló finanszírozását a biztosításnak. A kérdés az, hogy a NAV-hoz be kell-e mennem, hogy a "visszatérést" jelezzem.

2014. jún. 15. 23:21
 1/1 anonim ***** válasza:
78%
Ha bejelentenek egy munkahelyen, akkor a NAV-tól kapsz egy értesítést, hogy x naptól munkaviszonyod van, így nem kell többé magad után fizetned. Ha a munkaviszonyod véget ér, akkor neked kell újra bejelentkezned ugyanazon a nyomtatványon, amin annak idején bejelentkeztél. Ha legalább 45 napig dolgoztál, akkor a munkaviszony megszűnése után ugyanennyi ideig él még a biztosításod, csak ez után kell újra bejelentkezned és fizetned magad után. Ha ennél kevesebb ideig dolgoztál, akkor ugyanannyi napig vagy még biztosított, mint amennyi ideig a munkaviszonyod tartott. A NAV értesítői általában késéssel jönnek, 1-2 hónap csúszás simán van, szóval ha ennyi ideig sem dolgoztál, simán előfordulhat, hogy még csak ez után fogod megkapni az értesítőt, hogy munkaviszony miatt nem kell fizetned tovább.
2014. jún. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!