Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Joga van-e x biztosítónak a...

Joga van-e x biztosítónak a korábban díjmentesített életbiztosítási szerződésem visszavásárlási értékéből levonni a jutaléktartozásomat?

Figyelt kérdés
Az életbiztosítási szerződést még akkor kötöttem egy kollégájukkal, mikor nem voltam ügynökük. Később vállalkozóként franchise szerződéssel dolgoztam náluk, vállalkozói jutalékot kaptam.2008. januárjában eljöttem, azóta folyamatosan küldik a csekkeket és a követhetetlen tájékoztatóikat, hogy mikor melyik általam kötött szerződés szűnt meg. Próbáltam informálódni, mit tettek annak érdekében, hogy megmaradjanak ezek a szerződések. Vége az lett, hogy nyáron behajtócégnek adták az akkor 200 ezres tartozást. Hosszas levelezés, telefonálás után kompromisszumos megoldás született, én havonta bizonyos összeget átutaltam, utoljára december utolsó napjaiban 40 ezer forintot. Közben újabb csekkek érkeztek. Tegnap épp kalkuláltam, hogy melyiket fizessem, mikor megkaptam a térti vevényes irományt, hogy az életbiztosítási szerződésem visszavásárlási értéke 296 ezer forint ebből levonták az aktuális! Jutalék tartozásomat, így kapok 65 ezer forintot. Kérdésem: jogos ez? Minket úgy oktattak, hogy egy életbiztosítás soha nem végrehajtható, semmivel össze nem mosható. Kivétel a visszaírt jutalék ilyen önkényes bevasalása, minden előzmény nélkül?! Ráadásul megbízási díjról írogatnak, én nem megbízással voltam ott. Forduljak a PSZAF-hoz?
2010. febr. 5. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Az, hogy vissza kell fizetni a jutalékot, gondolom jogos, mert annak idején így szerződtél hozzájuk. De hogy az életbiztosításból ezt levonják, az törvénytelen. Fordulj a fogyasztóvédőkhöz és a PSZÁFhez, mert ez nem korrekt.
2010. febr. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is biztosítónál dolgozom, és nálunk úgy van, hogy ha 3 éven belül megszűnik egy általunk kötött szerződés, akkor a jutalékot (illetve x százalékát) vissza kell fizetni. Ez ugye akkor is van, ha már rég nem dolgozol ott. De szerintem sem vonhatják az életbiztosításodból.
2010. febr. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én is így gondoltam. Megírtam válaszlevelemet és a hivatalos helyeken is panasszal fogok élni. Azóta beszéltem régi kollégával és vele is ugyanígy jártak el, de ő azt mondta, hogy hagyta az egészet.Nem is tudott a jutaléktartozásról, mert semmi értesítést nem kapott. Én nem hagyom, épp elég volt a biztosító tisztességtelen húzásaiból az ott eltöltött idő alatt. Sajnos nap mint nap tapasztaltunk kell, hogy a pénzintézetek - mivel igazi felügyelet nincs felettük - mind a mai napig azt csinálnak, amit akarnak.
2010. febr. 7. 08:20
 4/4 anonim válasza:

Nem vonhatják le.

Ha megtették, tegyél panaszt a Biztosításfelügyeletnél, a panaszlevél másolatát meg küldd el a biztosító vezérigazgatójának.

Hamar meggondolják magukat!;-)

2010. febr. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!