Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mi értelme van a TAJ kártyának?

Mi értelme van a TAJ kártyának?

Figyelt kérdés

Múltkor elhagytam a pénztárcámat, sokba kerültek az új iratok. Már csak a TAJ kártyát kell elintéznem, viszont nem értem, mi értelme van. Anélkül nem mehetek orvoshoz? Le vagyok égve, odáznám a TAJ kártyakészíttetést, amíg lehet. Igen, most az a 3000 forint is sok lenne.


F21


2015. febr. 11. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos első megmozdulása, hogy kéri a TAJ kártyádat.
2015. febr. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És nem elég, ha bediktálom neki a TAJ számomat? Mert azt végül is tudom, benne van például a neptunban is. Mi értelme annak a sz4ros kis kártyának, ha tényleg csak egy számot akarnak lenézni róla?
2015. febr. 11. 22:48
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
15 éve nincs TAJ kártyám. 2 évente kiváltom az Európai bisz-basz kártyát, az ingyen van, és amúgy is ez kell külföldre. Azon is rajta van a szám.
2015. febr. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Háziorvos, aki ismer, az valószínűleg nem fogja kérni, tehát ebből a szempontból felesleges. Egy megfázásra anélkül is kiírja a gyógyszert.

DE! Szakrendelésen, véradáskor, bármilyen egyéb ellátóhelyen kérik, kivéve talán a sürgősségit. És manapság már a fénymásolatot se fogadják el, csak az eredetit. (Régen nem laminálták, ezért sérülékeny volt, mindenki fénymásolta és az eredetit biztos helyen tartotta, ezért fogadták el a másolatot is.)

Én kb 15 voltam, mikor költöztünk és elveszett, de mivel helyileg nem kerültem messzire és maradt a háziorvosom, nem is foglalkoztam a dologgal. Mindössze a szakközepes naplóból írtam ki egy papírra, mert ott volt csak felírva, hogy meglegyen nekem is. Erről a papírról írtam fel a Neptunra is. 22-23 lehettem, mikor bőrgyógyászatra kellett volna mennem és ott nem fogadtak eredeti TAJ-kártya nélkül, azért csináltattam meg.

Magyarán ha nincs ilyen ügyed vagy tudod halasztani, akkor a TAJ-kártya is várhat nyugodtan.

2015. márc. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!