Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Miért kell visszamenőleg...

Miért kell visszamenőleg fizetni a TB-t ha nem is voltam ez idő alatt orvosnál?

Figyelt kérdés
Csak pár hónap maradt ki maximum mikor nem dolgoztam, meg amikor nem volt fizetve utánam a TB biztosításom, de ha valaki munkanélkül van, akkor mégis miből fizesse ki a 7 ezer forintot? Ráadásul ha már több hónapot ki kell fizetni akkor azt úgy hogyan? Január-februárban megszűnik mindig a jogviszonyom, mert olyan a munkahelyem, de ez egy marhaság...

2015. márc. 3. 12:10
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Orbán Viktor szívesen elmagyarázza.
2015. márc. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A munkaviszony megszűnése után 45 napig passzív jogon még van TBd (ha legalább 45 napig tartott a munkaviszonyod)

Ha valaki munkanélküli és kap álláskeresési járadékot, akkor a TBje is rendezve van. Itt is van passzív TB utána.

Ha a munkanélküli FHT-t kap, akkor is rendezve van a TBje.

Ha nem kap FHT-t, szociális rászorultsági alapon kérelmezheti a járási hivatalnál a TBje rendezését.

2015. márc. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
A TB-t nem csak akkor kell fizetni, ha orvoshoz mész! TB, azaz társadalom biztosítás, minden esetben fizetni KELL! Az hogy miből, az a te dolgod, nem az államé.
2015. márc. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Hmm szoval nem voltal orvosnal, es ha holnap teszem azt perforalt vakbelel visz a meno a korhazba es azonnal megmutenek. A tb-nek ezzel a programmal ugrik kb fel millioja csak a muteten, a fuvarozasod, ellatasod meg benen sincs. Hany havi befizetesed fedezne ezt a koltseget?
2015. márc. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak a kommentjét, akik nem kötekedni akarnak, aki pedig kötekedni szeretne az menjen oda ahol ezt eltűrik a normális embert pedig hagyja nyugodni, mert a kötekedőkre SENKI sem kíváncsi :) Amúgy nem hinném, hogy bárki is belelát az anyagi helyzetünkbe itthon... szóval ha valaki úgy érzi akkor nyugodtan cserélhet velem és megtudhatja, hogy miért tettem fel a kérdést! Én azt tanultam, hogy ne kötekedjek másokkal, mert sosem tudhatom az okát annak, hogy a másik miért írta azt vagy mondta azt amit olvastam vagy hallottam tőle... Másoknak is türelmet és megértést kéne tanusítania ember társai felé, engem ha valami felbosszant, akkor nem fogok leállni kötekedni, csak azért, hogy a magamét megmondjam, ez most kivétel, mert a kérdést én tettem fel. De senkit nem bántottam meg vele, normálisan kérdeztem. Köszönöm!
2015. márc. 3. 20:57
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
Mert lehettél volna.
2015. márc. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%
Ideje lenne felnonod, senkit nem erdekel az anyagi helyzeted. Vannak kotelezettsegeid amiket teljesitened kell.
2015. márc. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

Azt ne keverd össze, hogy mit jelent a visszamenőleg fizetni.


Neked nem most kell TB-t fizetned a régebbi hónapokra! Azt akkor kellett, de mivel nem fizettél, a költségvetés kifizette a részedet helyetted a mi pénzünkből. Te ezalatt az idő alatt tartozást halmoztál fel, most "nekünk" tartozol. Ezt kell most kifizetned, és nem a régi TB-det. Az már rendezve van.


Mindegy, hogy voltál-e orvosnál, a lényeg, hogy - mint fent írták - lehettél volna.

2015. márc. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%
Az állam pont nem fog megsajnálni senkit az anyagi helyzete miatt. Sőt ha úgy látja, hogy túl kevés a hivatalos bevételed ahhoz, hogy megélhess, akkor még képes büntetni is, mert azt feltételezi, hogy biztos feketén szerzel pénzt és annyiból nem lehet megélni, amennyit mondasz
2015. márc. 6. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
19%

Gratulálok az összes "megmondó" kommentelőnek! Nem segítettek ti embertáraitokon, semmi empátia nincs bennetek, csak a begyöpösödött rendszer baromságai. Egyikőtök sem akar változtatni mert gondolom mind nagyon élvezitek a jelenlegi helyzeteteket... és boldogan szolgáljátok ezt a rendszert.

Kedves kérdező, sajnálom, hogy én sem tudok választ adni a kérdésedre, mert én is keresem a válaszokat még...

2015. nov. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!