Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Magam után fizetem a tb. -t,...

Magam után fizetem a tb. -t, több mint 1 éves elmaradásom van. Visszamenőleg mindet ki kell fizetnem?

Figyelt kérdés
Gondolom igen, csak azért tettem fel a kérdést mert az összeg százezres nagyságrendű, hátha van valami jó ötletetek. Egészségügyi ellátást nem vettem ez idő alatt igénybe, de gondolom ez sem számit igaz?
2014. febr. 3. 12:28
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Most komolyan? Van egy tartozásod, nyilván ki kell fizetni. Az a száz ezer, amivel tartozol, azt már rég be kellett volna adnod.
2014. febr. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%
szard le
2014. febr. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

Ha orvoshoz kell menned, akkor mindenképp el kell intézned előtte a TB fizetést. Ahhoz pedig be kell jelentened magad a NAV-hoz. Adnak csekket is. Havi 6810 Ft idén már(ha jól tudom).

Nagy eséllyel ki fogják szúrni hogy eddig nem fizetted, szóval, a kérdésedre a válasz lényegében: Igen.

Sőt, kamatot is fognak rá tenni sajnos.

Az nem számít ebben az esetben, hogy nem vetted igénybe az orvosi ellátást, mert ezt ettől függetlenül is fizetnie kell(ene) mindenkinek. Akinek ugye van munkahelye, attól vonják, akinek meg nincs az vagy magának rendezi csekken, vagy bejelentkezik a munkaügyi hivatalba és azok rendezik.

2014. febr. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%

Nekem 4 évig nem vették észre. (nem értem rá dolgozni pénz kerestem) igaz nem is voltam orvosnál.


1 éve dolgom be vagyok jelenteve, semmi gondprobléma.

2014. febr. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
csak tudnám azon emberek akik életükbe nem dolgoztak csak segélyért állnak sorba, és már közel vannak a 40.hez is ők tőlük hogy hajtja be a nav ?
2014. febr. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
sehogy.aki segélyt kap annak a tbjét isfizetik.
2014. febr. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kérjél fizetési könnyítést (elengedés, mérséklés, részletfizetés, halasztás)

Itt a nyomtatvány linkje: [link]

2014. febr. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi hogy írtatok!
2014. febr. 3. 21:29
 9/10 anonim válasza:
Én azt nem értem hogy itt a férjem 30 évesen 10 év munkaviszonnyal.Leépítették. 6 hónapja , ergo 3 hónapja semmilyen ellátása nincs, betegen végig vergődött itthon. Nem mehet orvoshoz nem látják el.Milyen jogon kell befizetni visszamenőleg? Ha nem kapott ellátást? Mert nem segélyből akar élni?
2014. ápr. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Mehet orvos, ellátják. Ugyanúgy, mint akinek rendezett a jogviszonya.

Gondolom, 90 napig álláskeresési járadékot kapott. Utána 45 napig még passzív jogon jogosult volt az eü. ellátásokra. A 46. naptól kellett volna rendeznie a TBjét.

Amikor megszüntették az álláskeresésijét, kapott igazolást. Azzal felkereshette volna a helyileg illetékes önkormányzatot foglalkoztatást helyettesítő támogatásért (amíg azt kapja, a TBje is rendezett), vagy ha annál egy kicsivel magasabb a jövedelmi besorolása, akkor a járási hivatalt a TBje rendezéséért. Ha ehhez is magas a jövedelmetek, akkor maga után kellett volna fizetnie (kb másfél hónapja) az eü. szolgáltatási járulékot.

De ha egyiket sem tette meg, az orvos akkor is ellátta volna (csak jelzi, hogy rendezetlen a jogviszonya)

2014. ápr. 28. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!