Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ki melyik önkéntes nyugdíjpénz...

Ki melyik önkéntes nyugdíjpénztárat ajánlaná? Vagy inkább valami mást?

Figyelt kérdés
27 éves lány vagyok, minimálbérre bejelentve(persze azon vagyok, hogy ez több legyen). Szeretnék belépni valahova, de túl sok a lehetőség.Kockázat lehet benne, de ne túl sok, inkább biztosabb legyen. Nyugdíj-kiegészítést szeretnék, mivel mire odajutok, ha lesz is nyugdíja a korosztályomnak, sz*art se fog érni.

2015. márc. 31. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Az "önkéntes" nevében is benne van: saját felelősségre, bármelyik lehet . Mindegyik "magán" . Egyik sem a te érdekedet szolgálja, hanem azét az apparátusét, aki "kezeli".

Ha nem élik fel, vagy az állam nem tart rá igényt , mint a 3 billióra legutóbb, akkor talán lesz nyugdíjad is.

A nyugdíj értelme, ha megvan a..

1) x év munkaviszony, bitztosított jogviszony.

2) nyugdíjra jogosító életkor megérése, betöltése.

-miközben az "öregségi (rendes) nyugdíjra jogosító korhatár emelkedik.

3)nyugdíjad folyósítását megkezdik.

A kockázat ; maga az ÉLET.

Kevesek halnak 100 felett, de nem törvényszerű: mindenki lesz "öreg".

Ám, az "öreg" is csak régi, aki volt már fiatal.

Összegezve: az állami (OEP) nyugdíj nem örökölhető, míg a magánpénztéri "megtakarításod" igen.Ha megtakarítani akarsz , annak számos más módja van.Többek közt a (magán)tulajdonú vagyonod gyarapítása, ami örökölhető, - persze, árverezhető is. - Utóbbi rajtad múlik.Létezik különvagyon is . (házasság előtti házassági szerződésben célszerű rögzíteni.)

2015. ápr. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én tudok. Ha írsz a redl.norbert@2malkusz.hu - ra és leírod pontosan, hogy mennyi összegben gondolkodsz, mennyit tudsz rá szánni havi, vagy éves szinten, akkor szívesen segítek neked. Természetesen ingyen.
2015. ápr. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Nyugdíj-kiegészítést szeretnék, mivel mire odajutok, ha lesz is nyugdíja a korosztályomnak, sz*art se fog érni."


Örülök a felismerésednek. Nem sok ember foglalkozik ezzel ilyen fiatalon.. Ugyanakkor nekünk nincs nyugdíjpénztárunk, 38 évesen is másban látjuk a nyugdíjkérdés megoldását, hanem abban, amiben az igazán nagypénzűek is... Ha téged is érdekel alternatív lehetőség, hogy NE a pénzedet kelljen hónapról hónapra beletenni, szólj, szívesen megosztom veled, honnan lehet még nyugdíjad. Ha valamiért nem akarsz beszélni, akkor is javaslom Robert Kiyosaki műveit olvasásra, abban benne vannak az alapok! (Pl. Gazdag papa próféciája, vagy Visszavonulni fiatalon, gazdagon.) Remélem szeretsz olvasni.. :) Üdv, Zita

2015. ápr. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Dudok Andrásné ***** válasza:
En a helyedben semmi ilyesmiben nem gondolkodnák.Amit most a munkahelyeden levonnak az pont elég arra hogy az állam jól járjon.Hisz mire te 45 év mulva nyugdijas leszel az sem ér sz...t sem.nekem is 4 hasonló koru gyerekem van, de csak max.4 és 10 éves futamidejü megtakaritásuk van.Ez lehet lakás célu.De ha kimész pár évre külföldre dolgozni akkor meg tőbb lesz a nugdijad mint itthon a 45 éves munkaviszonnyal.Én ledolgoztam 45 évet és kapok most 62.000.nyugdijat.Ráérsz ezen 20 év mulva gondolkodni?????Kár az állam vagy bármelyik bankot addig is eltartanod!!! Látod naponta mennek világgá az emberek sporolt pénzével.
2015. ápr. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

" Ha nem élik fel, vagy az állam nem

tart rá igényt , mint a 3 billióra

legutóbb, akkor talán lesz nyugdíjad

is."


A manyup penz sose volt a tied. Annyival kevesebbet fizettél a közösbe, annyival kevesebb jutott a mai nyugdijasoknak. Fenntarthatatlan volt. Ott az önkéntes. Abba annyit fizetsz amennyit akarsz, abbol a pénzbol amit amugy masra is költhetnél.

2015. szept. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!