Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hol lenne a legnagyobb biztons...

Hol lenne a legnagyobb biztonságban a pénzem?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy egy kis pénzt lekötnék betétre, valamelyik bankba/céghez. Ami kamatozik. Kiskorú vagyok. Melyik bank/vállalat a legjobb ahova be tudnám fektetni, bármikor ingyenesen kivehető akár automatából, viszonylag jól kamatozik 5-8% vagy több, ingyenes, nincs számlavezetési költség, és amihez ragazkodnék, hogy 101% kockázatmentes, tehát fix kamat pont annyi amennyit ígérnek minden hónap végén, és nem úszik el a pénzem mint a tőzsdén. Tudom, sok kitétel, és tisztában vagyok vele hogy mindegyik kikötés nem fog teljesülni, legalábbis kicsi az esély rá, de a kockázatmentesség lenne a legfontosabb. Most 2% ot kamatozik ami nem túl sok. Illetve valamilyen más valutába is átváltanám hogy úgymond értékálló legyen, pl USD, de azt lehet, hogy bemegyek egy pénzátávltóba és átváltatom a pénzem kiskorúként? Gondolom dollárba is le lehet kötni betétet. Ki milyen lehetőségeket, bankokat, számlákat tud? Külföldi bank is szóbajöhet de itthon optimálisabb lenne, az a legfontosabb hogy legyen kockázatmentes és fix kamat ne ingadozzon. Válaszaitokat előre is köszi!

2015. máj. 11. 18:18
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja, és kell lekötött betét esetén a NAV nak vagy bármi más államhivatalnak adózni a kamat nyert összege után?
2015. máj. 11. 18:19
 2/12 anonim ***** válasza:

Szinte az összes banknak van nagyon kedvező/ingyenes számlavezetése, és ingyenes/olcsó kártyája diákok részére, nézz körül a környező bankfiókokban vagy a neten.


Kiskorú vagy fiatalkorú vagy? Mert az előbbinél szokséged lesz a szüleidre is a számlanyitáshoz.



Lekötött betét után neked nem kell külön fizetned a NAV felé semmit, a bank automatikusan levonja a kamatadót, és tehát sem befizetési, sem bevallási kötelezettséged nincs.


A lekötött betétnek a lekötési periódusban nem ingadozik a kamata (tehát ha 1 hónapra kötöd le, akkor mindig csak 1-1 hónap után tudnak változtatni, ha 1 évre, akkor meg csak évente, de addig kamat veszteség nélkül Te sem tudod feltörni a betétet). Ha normális bankba mész (tehát valamelyik nagy céghez, nem kis takarékszövetkezethez vagy kis bankhoz), akkor a kockázat nagyon nagyon kicsi lesz.

2015. máj. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mit takar az a nagyon kicsi? Van kockázat? :( Mindnél? Nincs 100%-os? Van már bankszámlám, jövőre töltöm a 18-at.
2015. máj. 11. 19:17
 4/12 anonim ***** válasza:
Kis összeget nem éri meg devizára váltanod, deviza számlára nem nagyon fogsz kedvező kamatozást elérni, kedvező kondíciókat sem, és ha peched van, akkor lefelé is mozoghat a pénzed ha éppen erősödik a forint
2015. máj. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Miért? Csak forintot lehet lekötni, legalábbis a lehető legkedvezőbb kamattal? És nincs akkor 100% kockázatmentes?
2015. máj. 11. 19:24
 6/12 anonim ***** válasza:

Akkor már nem vagy kiskorú :)


soha semmi nem teljesen kockázatmentes, de az OBA 100ezer EUR-ig garantálja a betétes védelmét, és ha megnézed a bank csődöket, akkor apró takszövök, és kis bankok mentek csak tönkre Magyarországon, nagy cégek sosem.

2015. máj. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm, ment a zöld!
2015. máj. 11. 20:27
 8/12 Koncz P válasza:

[link] ahol a fő partnerünkről, a letétkezelő bankról információkat tud szerezni, amely Ausztria egyik legnagyobb magánbankja,

egyébként AAA minősítéssel rendelkezik, a saját tőke mutatója 49%. ( Ezek a számok a stabilitását mutatják a banknak.)

elsősorban befektetési és/vagy megtakarítási formákat közvetít az osztrák Partner Bank segítségével.

A termékek elérhetők Magyarországról, a pénz kezelése Ausztriában és euróban történik.

Specialitása a likviditáson túl az aktív vagyonkezelés, a kiemelkedő hozam euróban és az online számlába való folyamatos betekintés lehetősége.

Üzleti partnereink jelentős többsége a magyar és környező országok középrétegét - annak is inkább a felső szegmensét - leképező emberekből és cégekből kerül ki.

Minden esetben személyes beszélgetés, elemzés után tudunk az érdeklődőknek személyre szabott ajánlatot tenni.

Amennyiben Önt személy szerint vagy vállalkozását érdekli a konstrukciónk valamelyik formája, ha Ön rendelkezik már megtakarítással ( készpénz, bankbetét, biztosítás, lakástakarék stb ) vagy lehetősége van azt elkezdeni, kérem jelezze és hamarosan lehetőséget biztosítunk egy részletes személyre szóló beszélgetésre.

2015. máj. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A pénzügyi közvetítőket nem ajánlanám, mint amit az előttem szóló is reklámoz.
2015. máj. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"saját tőke mutatója 49%"

és ez mihez viszonyítva? a tegnapi ebédemhez?

mert akkor közel 700 Ft a ST.


1 infót kiragadni meg akkora baromság, minthogy nekem van egy piros kocsim, én vagyok a király.

2015. máj. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!