Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha panelban az alattunk levő...

Ha panelban az alattunk levő lakás mennyezete is beázik a mosógépünk miatt, azért fizet a biztosító a szomszédnak (alattunk)?

Figyelt kérdés

Történt, hogy a mosógépünk csöve nem volt a kádban mosás alatt valami okból. El kellett jönnöm a lakásból állásinterjú miatt és mielőtt elindultam indítottam a mosást, gondolván hogy lakótársaim is bent lesznek és tudnak figyelni a mosásra.

Mire hazaértem már a főbérlő lánya közölte hogy baleset történt, elázott a lakás és az alsó szomszéd csöngetett fel hogy a mennyezetükről is folyik a víz. Most meg akarnak vágni 20 000 Ft-al.

Ki mit gondol, jogosan követeli az alattunk levő lakó ezt a pénzt, vagy a biztosítója kifizeti neki, csak plusz pénzt akar? Én a magam részéről elhúzok innen a fenébe, ha tényleg fizetnem kellene, mert ez bármikor máskor megtörténhet (pl ha lakótársaim szándékosan veszik ki a csövet a kádból, aztán rám akarják verni, aogy talán most is történt), de azért érdekelne legalább egy hozzáértő véleménye.



#biztosítás #albérlet #mennyezet ázás #mosógép áztatta lakás #elázott lakás #elázott alsó szomszéd #jogtalan pénz követelés #pénz követelés lakás balesetért
2015. máj. 27. 22:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Ez mondjuk igaz. A piacon levő biztosítások majdnem 1%-ára. :)
2015. máj. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

6: hát nálunk véletlenül se ez történt... rosszul kötötték be a mosogatógépet, eláztunk. A ház biztosítása fedezte a festés tejes költségét, a sajátunk meg a nyomtatómat, ami tönkrement...

De nekem pl van a biztosításomban felelősségbiztosítás, így igaz, drágább, de ha hülye vagyok, akkor is fizet a szomszédnak.

2015. máj. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
77%
Boldogult panellakó koromban, amikor az alsó szomszédom (barátom volt mellesleg) el akarta adni a lakását, megkért, hogy áztassam el. Megtettem. A biztosítók fizettek, ő tapétázott, aztán az ekképpen felújított lakást drágábban adta el. :-))
2015. máj. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Fejlemény:

A kádban levő koszcsík magasságából meg lehetett állapítani a szivattyúzott víz mennyiségét. Vödörrel nem lehetett volna olyan magasra felönteni, tehát biztos hogy a kádban volta cső, amikor eljöttem otthonról. Az első adag szivattyúzott víz a kádba került, utána pedig valahogy kikerült onnan a cső. (Talán kirázódott vagy lakótársaim szedték ki; egyiket se tudom kizárni, tulajdonképpen sportot űznek abból hogy az újakat szivatják.) Ezt mutattam a főbérlőnek is. Most hogy alakul a dolog?

2015. máj. 29. 07:03
 15/21 A kérdező kommentje:
Megjegyzés, hogy a koszcsíkról fotókat is készítettem.
2015. máj. 29. 07:06
 16/21 anonim ***** válasza:
86%

irreleváns, hogy nem takarítjátok a fürdőkádat...felügyelet nélkül hagytad a mosógépet


amúgy meg remélem, kidobnak a bérlőtársaid, ki a fene akar olyan emberrel élni, aki azt feltételei alapból a lakótársakról, hogy direkt kárt okoznak

2015. máj. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nem az a lényeg hogy tisztítjuk-e a kádat. A koszcsík kb 5 centi magasan volt, ami azt jelenti, hogy az első adat szivattyúzott víz még a kádba ömlött, utána került ki a cső valahogy.
2015. máj. 30. 07:40
 18/21 anonim ***** válasza:
még mindig irreleváns, hogyan került ki a cső a kádból...
2015. máj. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

egyébként nem feltétlen irreleváns.

Ha ez szándékos és a biztosító be tudja biztonyítani és a károkozó felelősségbiztosítására lett fizetve a kár, akkor a károkozón a kifizetett kárösszeg behajtható. ;)

2015. máj. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Egyáltalán mit keres a mosógép kivezetőcsöve a kádban? Miért nem a szennyvízcsatornába van bekötve?
2015. máj. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!