Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha panelban az alattunk levő...

Ha panelban az alattunk levő lakás mennyezete is beázik a mosógépünk miatt, azért fizet a biztosító a szomszédnak (alattunk)?

Figyelt kérdés

Történt, hogy a mosógépünk csöve nem volt a kádban mosás alatt valami okból. El kellett jönnöm a lakásból állásinterjú miatt és mielőtt elindultam indítottam a mosást, gondolván hogy lakótársaim is bent lesznek és tudnak figyelni a mosásra.

Mire hazaértem már a főbérlő lánya közölte hogy baleset történt, elázott a lakás és az alsó szomszéd csöngetett fel hogy a mennyezetükről is folyik a víz. Most meg akarnak vágni 20 000 Ft-al.

Ki mit gondol, jogosan követeli az alattunk levő lakó ezt a pénzt, vagy a biztosítója kifizeti neki, csak plusz pénzt akar? Én a magam részéről elhúzok innen a fenébe, ha tényleg fizetnem kellene, mert ez bármikor máskor megtörténhet (pl ha lakótársaim szándékosan veszik ki a csövet a kádból, aztán rám akarják verni, aogy talán most is történt), de azért érdekelne legalább egy hozzáértő véleménye.



#biztosítás #albérlet #mennyezet ázás #mosógép áztatta lakás #elázott lakás #elázott alsó szomszéd #jogtalan pénz követelés #pénz követelés lakás balesetért
2015. máj. 27. 22:30
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
"Egyáltalán mit keres a mosógép kivezetőcsöve a kádban? Miért nem a szennyvízcsatornába van bekötve?" nyilván, mert régi panelban lakik, ami akkor épült, amikor még nem voltak automata mosógépek
2015. máj. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!