Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Melyik biztosító fizet ilyen...

Melyik biztosító fizet ilyen esetben? Kinek, mit?

Figyelt kérdés

Tegnap csőtörés volt nálunk, elúszott a lakás. Elázott az alattunk lakó is. Nekünk van lakásbiztosításunk, még tegnap este be is jelentettük a kárt. Az alattunk lakónak nincs biztostása. Társasházi biztosítás viszont van.-oda is kell jelentenem? Az alsó lakó kárát az én biztosítóm vagy a társasházi fizeti?

Bocsi, ha hülyeségeket kérdezek, de sosem voltam még ilyen helyzetben.

Köszi



2015. aug. 14. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szomszéd:


Attól függ, ki okozta a csőtörést. Ha te okoztad, a te lakásbiztosításod felelősségbiztosítási része fizetheti a szomszéd kárát.

Ha nincs közöd a csőtöréshez, mert a házban repedt el valami közös cső, akkor a ház biztosítására kell terhelni a kárt.


A te lakásod: a társasház biztosítása akkor fizet, ha a társasház hibája volt a csőtörés, vagy közös cső tört el. De intézheted szerintem az egészet a saját lakásbiztosítódnál is, mert az ingóságokban keletkezett károkért elvileg csak az fizet. A biztosítódnak megmondhatod, hol van biztosítása a társasháznak, tudd meg a kötvényszámot is, akkor szerintem lemeccselik egymással, kinek mennyi a kártérítési kötelezettsége. Ha neked pl. lett 100 ezer forint károd, és abból az egyik biztosítóé 70 ezer, a másiké 30 ezer, ezt jó esetben ők egymás között megoldják, neked csak a lakásbiztosítós céghez kellene menned. Azért kérdezz rá persze.

2015. aug. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

A csőtörés az én fürdőszobámban a csap alatti résznél volt, gondolom ez nem a társasházhoz tartozik.

2015. aug. 14. 13:16
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor valószínűleg a te biztosítód fizeti ki a te károdat és a szomszédokét is.
2015. aug. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!