Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » A kötelező biztosító fizet...

Dona kérdése:

A kötelező biztosító fizet számlák nélkül?

Figyelt kérdés

Történt egy balesetem április 1.-én, azonban a károkozó nem ismerte el felelősségét, és hosszas bonyodalmak után most augusztusban megkaptam a hátározatot, mi szerint feketén fehéren szerepel benne hogy ő a felelős, tehát fizet a biztosító.

Igen ám, azonban nem voltam ebben 100 százalékig biztos, hogy így határoz a rendőrség, ezért időközben saját zsebből megcsináltattam az autót, és hogy ne legyen viszonylag drága, számlák nélkül vettem.

Persze még az autó javíttatása előtt készítettek képet az autóról, a rendőrség és a kárszakértő is aki azt mondta hogy én tegyek majd árajánlatot, és van róla papírom hogy mi sérült pontosan.

Azonban most hogy meg van a határozat, nem tudom mi tévő legyek, úgy tudom ilyen esetben a biztosító a számlák alapján fizetne, hallottam másoktól közös megegyezést is, azonban nem tuddom ez mennyire igaz, és ha felhívom a kárszakértőt nem tudom, mit mondjak neki?

Hogy kész van az autó, viszont nincs számlám és ilyenkor mi a teendő, azonban félek hogy akkor vagy nem fizet majd erre és erre hivatkozva vagy egy piti összeggel akarja elintézni majd, vagy kérdezzek rá a közös megegyezéses témára, azonban ha azt mondja nem, hanem csak számla alapján, ami ugye nincs, akkor ismét muszály mondanom hogy nincsenek számlák és ugyan ott tartok.

Mi ilyenkor a teendő, ti mit tennétek ebben a helyzetben?

A válaszokat előre is köszönöm.

Degenerált, okoskodni kívánó emberek légyszives kerüljenek.



2015. aug. 30. 11:12
 1/2 anonim ***** válasza:
A kárigényed még nem évült el, de számla nélkül csak jóval kevesebbet fizetnek. Nekem a kárszakértő 360 ezer forintot állapított meg. Gyors kárrendezés (azt hiszem így hívják), esetén 160-at kaptam volna kézhez, amivel azt csinálok, amit akarok.
2015. aug. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
És elég a biztosítónak ha egy autószerelő által készített árajánlatot kérek, azután esetleg fizet a biztosító?
2015. aug. 30. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!