Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Gépjármű üzemben-tartója...

Gépjármű üzemben-tartója autóstól eltűnt. A biztosító írt, hogy nincs befizetve a kötelező. Mit tegyünk? Többi lenn:

Figyelt kérdés

Tulajdonilag a feleségem nevén van az autó, az üzemben-tartó a nagybátyja. Eddig is ő fizette a kötelezőt, (ő kötötte a szerződést is az én internet-címemen keresztül).

Vagy egy fél éve elköltözött egy másik városba. Azóta nem hallottunk róla, nem tartjuk a kapcsolatot.

A biztosító az én címemre küldi a felszólítást. Mi van ha nem fizet? Nem tudunk semmit a kocsiról sem. Hol lehet utána érdeklődni? Vagy jelentsem a rendőrségen? Tanácstalan vagyok...



2014. febr. 25. 09:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
a biztositonak az uzembentartot kell ertesitenie, ha van ilyen (es nem azonos a tulajdonossal), nyilvan ezt meg is tettek levelben. ha valoban eltunt az adott szemely az autoval, tegyetek bejelentest a rendorsegen az eltunt gepjarmu miatt, adott esetben lehet kerni a forgalombol valo kivonatast, mint tulajdonos. egyebkent kinek a tenyleges tulajdona az auto (ugy ertem ki fizette ki)?
2014. febr. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A nejem a tulaj. Eddig a nagybácsi rendesen fizetett mindent - függetlenül a kapcsolat minőségétől.
2014. febr. 25. 20:14
 3/6 anonim ***** válasza:

a hangsuly az 'eddig'-en van. gyanitom elfogyott a penz, biztositast is azert nem fizette, aztan lelepett az autoval vagy eladta parszazezerert valami illegalis bontoban (ne legyen igazam).


a rendorseget nem hagynam ki, fuggetlenul az auto erteketol, mert innentol ez lopasnak minosul.

2014. febr. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ha közben a kocsival csinált valami galibát, azt a nejem nyakába varrhatják?
2014. febr. 25. 22:38
 5/6 anonim ***** válasza:
nem, amig o van bejegyezve mint uzembentarto, a tulajdonost nem nagyon vegzalhatjak.
2014. febr. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
69%

Üzembentartási szerődést kellett volna írni és átíratni a forgalmit is. A nejed nevére szóló biztosítást felmondani (mintha eladta volna az autót) és az üzembentartónak kellett volna újrakötnie a saját nevére.

Amit ti csináltatok, szerződés nélkül, az csak "kölcsönadás", így be kell fizetnetek rá a biztosítást. Ha megtaláljátok az illetőt, írjátok meg vele a szerződést azzal az időponttal, amikortól az autót használja és mondjátok fel vele a biztosítást. A túlfizetést vissza fogjátok kapni. Neki pedig új szerződést kell kötnie és a hátralékos díjat befizetnie.

2014. márc. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!