Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Segítene valaki lakásbiztosítá...

Segítene valaki lakásbiztosítás megszüntetésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Köbe-ről van szó. Eladtam a házam, augusztus 25.-én átadtam a kulcsot is, mert a vevő kifizette. A biztosító azt mondja nem szünteti meg adás vételi szerződés bemutatásával, mert nem derül ki belőle, hogy mikortól.Küldtem nekik birtokba adási jegyzőkönyvet, de ez sem elég. Most azt írják, hogy azzal a nappal szüntetik meg ami az adásvételiben úgy szerepel, hogy a vételár átadás legkésőbbi ideje nov. 30. Szerintetek jogosan követelnek? Ja és szept. 30-ig rendezve van,nem kérek vissza semmit, de nem is fizetek semmit.
2015. okt. 27. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:
pszáf
2015. okt. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

legegyszerűbben: Ha kockázatban áll, akkor jogosan követel, ha nem, akkor nem :)

Szóval ha most becsapna a házba direktbe egy villám, akkor az még a Te károd lenne vagy sem?


küldj nekik valamilyen bizonylatot, amin szerepel, hogy az összeg ki lett fizetve. (persze satírozd ki nyugodtan az összeget.)


Vagy szólj az alkuszodnak.

2015. okt. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A vevőm már ott lakik, nekik élő szerződése van egy másik biztosítóval, így nekem ehhez semmi közöm már. Augusztus 25.-én átadtam a kulcsot, azóta a másik tulaj lakik ott, és nem értem miért kéne fizetnem nov 30-ig. Érdekmúlás miatt meg kellene szüntetniük augusztus 25-el. Szerintem, de felkeresek egy alkuszi céget.
2015. okt. 28. 10:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Simán megszűnik nemfizetés miatt, ne hagyd magad, nem kell fizetned.
2015. okt. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ha díjnemfizetés, akkor van kockázatban állási idő, amire nem érkezett díj, akkor van követelés is.

Igaz, hogy ebben az estben jogtalan, de a sok utánajárás nem biztos, hogy megér ennyit...

2015. okt. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!