Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Korlátlan idejű biztosítás...

Korlátlan idejű biztosítás megszűnése esetén tényleg be kell fizetnem az utolsó év díját?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Volt egy kiegészítő extra lakásbiztosításom amit anyagi okokból már nem akartam fizetni. Mivel tudom milyen macerás lemondani, egyszerűen letiltottam a banki átutalást. Most már megszüntette a biztosító a szerződésem, de követeli tőlem az utolsó évnek a díját. Ismerek olyat aki bement lemondani egy ugyanilyen szerződést ennél a biztosítónál, neki is kiment az ügyvédi levél és felhívta az irodát, hogy ő lemondta, kára sosem volt és ezt nem akarja befizetni. Az volt a válasz, hogy ezt csak automatikusan kiküldik, semmi baj ha nem fizeti be. Ezek szerint ez csak ráijesztés? Gondolom 3ezer forintért nem akasztanak extra pert a nyakamba nem?

2015. dec. 2. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:

nézd meg a szerződésed.


De egyébként igen, a legtöbb lakás biztosítást forduló nappal lehet lemondani, tehát ha előtte lemondod, akkor addig ki kell fizetned.

2015. dec. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
melyik biztosító?
2015. dec. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Aegon...Köszi majd megnézem a szerződést. Mondjuk ekkora összeg nem vág a földhöz.
2015. dec. 3. 08:36
 4/7 anonim ***** válasza:
Elvileg dijnemfizetéssel megszünt szerződéseknél 90 napot azaz 3 hónapot kérnek a biztosítók,mert addig kockázatban álltak még a türelmi idő alatt.De egy évet nem,kivéve,az aegon sokszor ad nagy kedvezményeket,de azokat komoly feltételekhez köti.Előfordulhat hogy azért kéri az egy évet,mert olyan kedvezményt vettél igénybe,és ezt a szerződési feltételekben le is rögzítettél,pl.GFB együttkötési kedvezmény,tartamengedmény.Ezt nézd meg a szerződéseden.Ilyen esetekben jogos a követelés,és be is fogják hajtani,de alap esetben csak 3 hónapot követelhet.
2015. dec. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Még valami.3000ft-ból,ha behajtócéghez rendelik akkor először lesz 6000ft,utána 9000ft és így tovább,mivel a behajtó cég is ráteszi a kezelési ktg-et.Tehát ha 3000ft-on múlik ez az egész akkor én inkább befizetném..De azt nem értem hogy 3000ft volt az éves díjad,mert az lehetetlen,vagy a köv év díját kérik?Az meg csak akkor lehetságes ha tartamengedményt kaptál és le van írva a szerződésben az hogy mennyi időre kell vállalnod a biztosítás fennállását maximum.
2015. dec. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Befizettem és tényleg csak 3 hónapi volt, köszönöm a válaszokat.
2015. dec. 4. 10:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Örülök hogy sikerült rendezni :)
2015. dec. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!