Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hova lehet fordulni biztosítás...

Riek kérdése:

Hova lehet fordulni biztosítási reklamációval?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Több mint 10 éve van lakásbiztosításom 2,5 éve váltottam biztosítót majd fél év évvel ezelőtt kaptam egy levelet a biztosítómtól, hogy felmondják a biztosításom mindenféle indok nélkül kicsit bosszantott de kötöttem rögtön másikat azzal a kezdőnappal mikor megszünt. Nyáron lebetegedtem és megműtöttek a biztosításban volt műtéti bizt. Is de arra hivatkozva, hogy csak fél éve kötöttem a biztosítást és van kockázat viselési idő nem fizettek . Tehetek valamit vagy reklamálhatok valahol mert a biztosító több levél után is elutasít.

2015. nov. 14. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:

"de arra hivatkozva, hogy csak fél éve kötöttem a biztosítást és van kockázat viselési idő nem fizettek"


Ez benne volt a szerzodesben, amit alairtal? A lakasbiztositas vagy elozo biztosito hogyan kapcsolodik a mostani problemahoz?

2015. nov. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

általában várakozási idő van a betegségi cuccokhoz.

milyen biztosítást kötöttél? (mi a termék fantázianeve?)


baleset vagy betegség történt?

2015. nov. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Allianz Otthonbiztosítás Plusz - Komplex csomag


Gerincsérvem lett és kiszakadt volt 2012 már egy de annak "semmi baja" amit műteni kellett az egy másik csigolyán van. Mikor reklamáltam másodszorra már azt válaszolták azért nem fizetnek mert már megvolt a gerincsérvem mikor megkötöttem a biztosítást.

2015. nov. 15. 13:33
 4/6 anonim ***** válasza:

"Családi egészségbiztosítás esetén a biztosító nem alkalmaz várakozási időt."

tehát ez nincs.



fogalmam sincs, hogy az előző sérvnek van-e bármilyen köze a mostanihoz, illetve már lehetett-e tudni korábban (szerződéskötés előtt), hogy ismét van sérved.


"4.1. A jelen szerződési feltételek szerint biztosítási esemény az 1. pontban szereplő biztosítottaknak a kockázatviselési időszakban bekövetkezett – baleset vagy betegség miatti, orvosilag indokolt és szükséges, a jelen feltételek szerinti – műtéte azzal a kikötéssel, hogy a biztosítási eseményhez vezető balesetnek vagy betegségnek is a kockázatviselési időszakban kell bekövetkeznie."

2015. nov. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gerincsérvem lett és kiszakadt volt 2012 már egy de annak "semmi baja" amit műteni kellett az egy másik csigolyán van.


Előzményre nem fizetünk,benne is volt a válaszodban,hogy volt már.6 hónap a várakozási idő életnél,egészségnél,előzménynél 2 év.Benne van a szerződési feltételekben.Sajnos itt nincs reklamációnak helye ebben az esetben.

Biztosító pedig akkor mond fel évfordulóra biztosítást ha sok volt a kér,több mint ami be lett fizetve.

2015. nov. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Családi egészségbiztosítás esetén a biztosító nem alkalmaz várakozási időt."

Ezt a feltételekből másoltam.



"Biztosító pedig akkor mond fel évfordulóra biztosítást ha sok volt a kér,több mint ami be lett fizetve."

Ez meg életnél nem így van...

2015. nov. 20. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!