Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mikortól kellett volna fizetne...

Mikortól kellett volna fizetnem magam utána TB-t? Mennyi járulék fizetésére számítsak?

Figyelt kérdés

Idén tavasszal érettségiztem. A hallgatói jogviszonyom 2015.06.16-án szűnt meg. Hogyan és kinél kezdeményezzem,hogy fizethessem magam utána a TB-t? Azt olvastam,hogy " A kötelező egészségbiztosítás ellátásairól szóló 1997. évi LXXXIII. törvény 29. § (9) bekezdés alapján az egészségügyi szolgáltatás igénybevételére való jogosultság


a) 45 napig marad fenn, amennyiben a jogosultsági feltétel a megszűnést megelőzően megszakítás nélkül legalább 45 napig fennállt,"


Tehát akkor augusztustól kell visszamenőleg fizetnem a TB-m?

Kérlek segítsetek! Köszönöm!



2015. dec. 9. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Június 16-án nem tud megszűnni, szerintem csak augusztus 31-én szűnt meg. A diákodon mi van, meddig érvényes? Onnantól számít a 45 nap.
2015. dec. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

várj, ezt találtam neked:


[link]


ez alapján október 31-ig (nekem is akkor szűnt meg 2 éve, csak én egyetemista voltam, nem voltam benne biztos, hogy középiskolásoknak is), onnan indul a 45 nap, ez lejár december 15-én. Decemberre így egy tört hónapot kell kifizetned, aminek a határideje mindig a következő hónap 12-e. Tehát még bőven időben vagy.

2015. dec. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első válaszoló :

A diákomon az van,hogy 10.31-ig érvényes! Köszönöm a válaszod! :)


Második válaszoló :

Neked is nagyon szépen köszönöm a válaszod, és,hogy utánanéztél!


Sokat segítettetek!

2015. dec. 9. 18:03
 4/6 anonim ***** válasza:
az első és a második is én voltam :D szívesen :)
2015. dec. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
78%
Október 31.ig voltál biztosìtva + 45 nap volt a türelmi idő. Tehát december 15.én járt le a biztosìtási jogviszonyod. De ha nincs munkahelyed, vagy nincs meg az alapjogviszony, ami alapján biztosìtva lehetnél, az önkormányzatnál kérelmezni kell, hogy fizessék helyetted egy évig. De ez csak akkor lehetséges, ha regisztrálva vagy a munkaügyi központba. Ezáltal is segìtik a pályakezdőket.
2015. dec. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!


Nagyon szépen köszönöm a segítséged és a válaszod! :)

2016. jan. 12. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!