Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Új kötelezőt kötöttem és most...

Új kötelezőt kötöttem és most dupláját kérik a szerződésben lévő összegnek?

Figyelt kérdés

Nem vették figyelembe a B-M fokozatot.

B5-ben vagyok ők meg Mo-t irtak.

Az előző biztositó nem küldte át? Mi a teendő?


2010. márc. 26. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Az eladott járműved biztosítási fokozatát akarod átvinni az újra, vagy csak biztosítót váltottál január 1-től?
2010. márc. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Csak biztosítót váltottam.

Beirtam hogy B5 el is fogadták, most meg A0-nak vagyok irva. Nem kértek igazolást, pedig van.

2010. márc. 27. 12:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Az új KGFB törvény szerint az új biztosítónak kell megkérnie az adatokat a régi biztosítótól. Ehhez meg kellett adnod a régi biztosítód adatait.

De jobban jársz, ha megszerzed te a biztosítási fokozatod igazolását (30 napnál nem régebbi kell) és megküldöd az új biztosítódnak (e-mailben és ajánlott levélben, vagy beviszed hozzájuk és a fénymásolatra ráíratod, hogy "egy példányt átvettem ...")

Ha biztosítási alkuszon keresztül intézted, akkor az alkusznak is jelezd a problémát. Nekem más gondom volt az új biztosítónkkal, de az alkusznál reklamáltam (a biztosítónál is, csak ők szVrtak e fejemre) és az alkusz intézkedett.

2010. márc. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem az új biztosítónak kellett volna elkérnie a régitől?

Most én rohangáljak a hülyeségük miatt

2010. márc. 27. 13:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Törvény szerint neki (az új biztosítónak) kellett volna kérnie, de ha mégsem teszi/tette meg addig-csűri csavarja, hogy a végén te fázol rá.
2010. márc. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!