Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Amennyiben a bérleti szerződés...

Amennyiben a bérleti szerződésben 60napos rendes felmondási idő van, de én 2hét múlva akarok kiköltözni, akkor mi van?

Figyelt kérdés
Ilyenkor nem enged el? :D 2havi kaukciómt sem adja vissza?
2011. szept. 22. 08:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Elköltözhetsz, de a 60 napot ki kell fizetned. A 60 napos felmondás rád is vonatkozik.

A kaució a állagmegóvó munkák elvégzésére szolgál (tisztasági festés, hibák javítása)és a rezsitartozásra ha költözés előtt ezeket a munkákat megcsinálod, valamint minden számla fizetve van akkor jár vissza a kaució

2011. szept. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Elsőnek igaza van. Kiköltözhetsz, ez nem börtön.

De ki kell fizetned, mivel ennyi a felmondási idő, és fordított esetben te is elvárnád, hogy ez idő alatt ne tegyen téged utcára, még ha kell is neki a lakás(?).


Zárójelben jegyzem meg, hogy ha pedig lakás tényleg, akkor nézd meg újra a szerződést, mert nem kizárt, hogy a 60 napos felmondás mellett olyan is van benne, hogy csak a hónap utolsó napjára lehet felmondani, vagy ilyesmi. Ez esetben akár meg is hosszabbodhat az a 60 nap.


Felmondani csak írásban lehet, erre figyelj.


Ha mégis szeretnél előbb kiköltözni, és nem akarod kifizetni a felmondási időt, akkor beszélj a bérlővel, hátha belemegy a közös megegyezésbe. Ebben az esetben bármiben megállapodhattok.

2011. szept. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

ezzel nincs probléma mindne fizetve van havi,rezsi,mindennel 0-án vagyunk!!!

Most azt mondta,hogy csak 1havit fizet ki,de mehetünk amikor akarunk.


ÉS EZT MÉGIS HOGY TEHETI MEG??


Én azt a 3havit(120ezer Ft-ot)leraktuk neki az asztalra,rendes felmondás után csak egy havit akar nekünk visszadni!! :O

2011. szept. 22. 09:49
 4/28 anonim ***** válasza:
Ahogy írtam, megvan a lehetőségetek megcsinálni a tisztasági festést, kijavítani mindent és úgy átadni a lakást. De olvasd ela szerződésed, benne van,hogy hogyan vetted át, úgy kell átadni a lakást. Ha nem akkor a kaucióból a bérbeadó fogjameg csináltatni, hogy yújra ki tudja adni.
2011. szept. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Roppant egyszerű. Nektek a 60 napot, ami ugye két hónap, ki kell fizetnetek neki. Most ha kifizetitek a kéthavi lakbért, aztán ő visszaadja a háromhavi kauciót, ugyanott vagytok, mintha nem fizettek semmit, és ő visszaad egy havi kauciót. Teljesen korrekt az eljárás. Azt jelenti, hogy ő ragaszkodik a felmondási idő alatt neki jogosan járó pénzhez.

Egyébként általában akkor szokott ettől eltekinteni a bérbeadó, ha találsz neki bérlőt magad helyett.

2011. szept. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Három havi kaució - 60 napi felmondási időre járó bérleti díj = egy havi kaució. (durván levezetve.)


A bérbeadó jól jár el meglátásom szerint.

2011. szept. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Mi van??

Miiért vizessek én neki még 2havi kakukciót ha 2héten belül mi innen megyünk??

NEM ÉRTEM!

2011. szept. 22. 10:37
 8/28 A kérdező kommentje:
fizessek,bocsánat,csak már olyan ideges vagyok!!
2011. szept. 22. 10:38
 9/28 anonim ***** válasza:

Esetleg figyelj oda, amit írunk neked többen, többször:

a felmondási időre járó bérleti díj jár a bérbeadónak!!!!

Ezt jelenti a felmondási idő, ez a lényege az egésznek!

2011. szept. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Felmondási idő:

Ha a bérbeadó mond fel, te még maradhatsz 60 napig, van időd új lakást keresni, nem tesz az utcára.

Ha te mondasz fel, te is fizeted a bérleti díjat még 60 napig, mert ő sem talál két perc alatt újabb bérlőt, neki is kell a pénz.


Ha a munkahelyeden mondasz fel, akkor is le kell dolgoznod a felmondási időt, vagy kifizeted az arra járó munkabéred.


A felmondási idő lényege: a változás előtt meghatározott idővel figyelmeztesd a másik felet, hogy mi fog következni, hogy legyen ideje felkészülni.


Remélem, így már világos. :)

2011. szept. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!