Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » A biztosító megtagadta néhány...

A biztosító megtagadta néhány dokumentum kiadását, biztosítási titokra hivatkozva. Mit tehetek még?

Figyelt kérdés
Biztosítónktól irreálisan magas kárkifizetésről kaptunk levelet. Mi autónk okozta a kárt. E-mailben adatszolgáltatást kértünk, mégis milyen alapja van a feltüntetett összegnek. Leginkább az elkészült számlákra voltunk kíváncsiak. A biztosító azt a választ adta írásban, hogy "a javításról egyéb tájékoztatást és dokumentumot nem áll módunkban kiadni, tekintve, hogy az a biztosítási titok részét képezi.". A kárt szenvedett személyautóról készült képek messze nem tükrözik a ráfordított költségeket. Mit tehetnék annak érdekében, hogy kicsikarjak többet a biztosítótól, mert ezzel nem érem be, hogy akár hasraütésszerűen közlik velem, fizessek be közel egymillió forintot / vagy bonus malus besorolásom változik...A segítő válaszokat előre is köszönöm.

2016. jan. 22. 09:05
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Írnál egy kicsit többet az összegről és arról, hogy milyen autóban milyen kárt okoztatok?


Amúgy személyesen nekem kiadták a másik autó kárfelmérését anno, szerintem itt csak az e-mailes megkereséssel van a gond.

2016. jan. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Alkalmazottunk 10 éves tehergépkocsival okozott kárt egy másik vállalati 3 éves személygépkocsiban, úgy, hogy belement hátulról. A képeken annyi látszik, hogy a jobb hátsó lökhárító megtört, ami teljes cserére szorul (ami sérült a lökhárítón: sárvédő, a típusjelzés, lámpa, prizma, spoiler, vonószem takaró). 670 000 forint a megtérítendő kár összege. Én leginkább arra lennék kíváncsi, hogyan jött ki ez az összeg. A biztosító a KÖBE.


Volt olyan ismerősöm, akivel hasonló történt ugyanúgy KÖBE-vel és mikor verte az asztalt a dokumentáció után, közölték vele írásban néhány nappal később, hogy rendezték az ügyet és nem változik még a bónus malus-besorolása sem.

2016. jan. 22. 14:26
 3/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat az összeget elírtam 760 000 forint...de szerintem ez a százas már nem számít.
2016. jan. 22. 14:28
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell kérni akkor azt, hogy milyen elemek sérültek. Az autó típusát most sem írtad, hogy egy S8-as Audi vagy egy Ford Fiesta.


Viszont a sérülés leírása alapján egy közép vagy felső kategóriás autónál simán lehet ennyi, mert:


Lökös csere

Tolatóradarok és szenzorok kuka, csere

Lámpák törtek, csere. Egy LED-es lámpa darabja 100E ft felett lehet és típustól függően 2-4 is lehet hátul.

Ha hátsó sárvédő sérült minimum kalapálás és újrafújás, 50-100e per elem.


És akkor még arról nem is beszéltünk, hogy a hátsó futómű elmászott-e ne adj isten gyűrődött a padlólemez. Mert akkor akár GTK is lehetne...

2016. jan. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egy Skoda Octavia volt az áldozat. Köszönöm a részletes választ :).
2016. jan. 22. 15:04
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos, egy 2013-as Octavia esetén az utángyártott hátsó lámpák darabja 35 pénz, a hátsó lökös (fényezés nélkül) 50, hátsó sárvédő nem is cserélhető. És akkor radarról (ha volt) és egyéb sérülésekről nem is beszéltünk.


No meg persze ha még garis esetleg az autó akkor csak márkaszervízbe vihetik (meg én amúgy is oda vinném ha a biztosító állja...), ott meg nincs utángyártott alkatrész, ergo mindenre élből x2.

2016. jan. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ezek szerint valószínűsíthető, hogy reális követelésről van szó...köszönöm szépen.
2016. jan. 22. 15:48
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
Persze azért én kikérném, hiszen azt sem szabad elfelejteni, hogy a biztosítónak ilyenkor avultatni kell ám, nem rárakni a 3 éves autóra a zsír új gyári elemeket aztán fizetni mint a katonatiszt.
2016. jan. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3 éves kocsiknál azért még nem nagyon van mit avultatni -jó, vannak kivételek
2016. jan. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!