Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » KGFB kötés majd felmondás,...

KGFB kötés majd felmondás, milyen dokumentum kell a biztosítás felmondáshoz?

Figyelt kérdés
ha valaki vesz egy autót, de az átírás nem jön létre, mert a szerződés megkötése után az eladó az autót visszaveszi a kocsit és a pénzt visszaadja, de az új vevő már kötött kgfb-t, hogyan tudja az új vevő felmondani a biztosítást milyen dokumentum kell hozzá?

2014. szept. 19. 06:27
 1/7 anonim válasza:
0%
Adásvételit kell írni és azzal tudod felmondani. És az adásvételit kell a biztosítónak elküldeni.
2014. szept. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
az volt csak nem jött létre az adásvétel és azzal amit írtunk megkötöttem az újat, de én még nem vagyok tulajdonos nem írattam ám ezért én nem is adhatom el érted?
2014. szept. 19. 07:06
 3/7 A kérdező kommentje:
ha átíratom akkor lehetek eladó egy szerződésben, ez a lényeg, és mivel nincs érvényes adásvételi, mert visszavette a kocsit így milyen dokumentummal mondhatom fel a szerződést, mert ha megveszek egy kocsit azonnal kell kötni rá biztosítást
2014. szept. 19. 07:08
 4/7 anonim ***** válasza:
most mi van? ha jól értem, akkor te vásároltál egy autót, adásvételivel, át is irattad, meg kgfb-t is kötöttél, majd jött a régi tulaj és egyszerűen csak úgy visszavette a kocsit, meg visszaadta neked a pénzt? ha így történt, akkor írtok egy újabb adás-vételit amiben te leszel az eladó ő meg a vevő, azt beviszed az ocsmány irodába, meg a biztosítóhoz és kész, le is kerül(t) a nevedről a kocsi. (bár hogy vissza hozza a pénzt, te meg csak úgy vissza is adod neki az autót, kicsit elég hülyén hangzik. nem kellet volna neki vissza adni, ha már egyszer "eladta"...)
2014. szept. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem kerül a nevedre a jármű, akkor a biztosító fel fogja mondani a szerződést!
2014. szept. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

4-es nem kerül névre az autó, mert nem lett még átírva előtt lett vissza véve



5-nek és kell hozzá valamilyen külön papír vagy megállpodás más helyett ne én fizessem a kötelezőt mert még az ő nevén van

2014. szept. 20. 06:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem fogod más helyett fizetni a biztosítást!

Vásárlás után megkötötted a biztosítást, a biztosító leellenőrzi a rendszerben, hogy a nevedre került-e a jármű. Ha ez nem történik meg, akkor fogsz kapni egy levelet, hogy mutasd be a forgalmi engedélyt, vagy megszűnik a biztosításod. Velem ezt legutóbb mindkét autó vásárlása után eljátszotta a K&H biztosító...

2014. szept. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!