Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Külföldön élő magyar, aki nem...

Külföldön élő magyar, aki nem jelentkezett ki a tb-ből, mennyi bírságra számíthat összesen?

Figyelt kérdés

Sok cikket találtam már a neten a témában, de nem minden tiszta még. Két éve külföldön dolgozom, idekint fizetem a helyi társadalombiztosítást, a magyar rendszerből viszont nem jelentkeztem még ki. Elvileg 10 000 és 100 000 forint közti bírságot szabhatnak ki. A kérdés az lenne, hogy ehhez még hozzájön az elmaradt díjak befizetése is? Vagy ha bizonyítom, hogy külföldön fizettem eddig, akkor ettől eltekintenek?

És a nagykövetségeken el lehet ezt intézni teljeskörűen?


2016. márc. 21. 00:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha te kint dolgozol külföldön és ott fizeted a TB-t akkor nem büntetnek. Én is 2 év után intéztem és semmit nem fizettem. Elintézni a magyar helyi TB-nél tudod, kinti követségek nem foglalkoznak vele.
2016. márc. 21. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors és megnyugtató választ. :D Remélem tényleg így van, mert a hivatalos OEP, NAV stb. oldalakon olyanokat írnak, hogy bejelentési kötelezettség elmulasztása esetén van egy kisebb 10 és 100 közti bírság. De televan a net rémtörténetekkel, hogy ügyvédet kellett fogadniuk, hogy meggyőzzék a hatóságokat arról, hogy kint fizettek tb-t, és folyamatosan küldte a NAV a fizetési felszólításokat.
2016. márc. 21. 01:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első hozzászóló nagyon rosszul mondta, Európában pl. csak egy helyen lehet az ember biztosított. Kicsit furcsának találom, hogy a NAV még nem talált meg, ugyanis a TB fizetése állampolgári kötelezettség, kivéve ha van alkalmazotti munkaviszony, közép- vagy felsőfokú oktatási intézménnyel jogviszony, stb. (a többi esetet érdemes megnézni az idevágó szabályozásban).

A kivételek közé tartozik a külföldön dolgozó állampolgár is, ezt azonban JELEZNI KELL a NAV / OEP felé. Ha jelzed, hogy azon időszakon biztosított voltál, tudtommal nem szabnak ki büntetést. Viszont ha nem jelzed, az előbb-utóbb fel fog tűnni nekik és akkor a büntetés + plusz az elmaradt havi TB járulékok összege.

2016. márc. 21. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pont erről van szó, ha kint dolgozik akkor kint van TB-je, azaz nincs 2 helyen biztosítva, mivel itthon nem fizeti. Ha bemegy és bizonyítja fizetési papírokkal hogy kint dolgozott az adott időszakban akkor nem büntetik meg. Engem sem büntettek.
2016. márc. 21. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szeintem meg nyaljon sot a NAV, meg a TB, 10 eve nem fizetek magyarban TB-t. Nem is erdemelik meg kulonben sem, ami az ellatasi szinvonalat illeti. Amennyire tudom kulonben sem fizethetsz ket helyen egyzserre TB-t. Nem jott eddig semmi, de ha fog akkor sem fizetek egy petakot sem ezeknek a doglegyeknek, hogy stadiont epitsenek belole!!
2016. ápr. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!