Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Az egyetemi jogviszonyom utan...

Az egyetemi jogviszonyom utan nem kezdtem el tb-t fizetni es nem is voltam magyarorszag teruleten, viszont nem is dolgoztam mashol sem es regisztralva sem voltam. Mi lehet ennek a kovetkezmenye ha esetleg hazamegyek?

Figyelt kérdés
Tobb mint 7 eve nem lakom Magyarországon,5 éve nem lakom az EU-ban, de nem vagyok regisztralva mas orszagban sem hivatalosan, és otthon sem mint munkanelkuli.

2016. máj. 3. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Amint bejelentett munkát vállalsz, észrevehető lesz a hiány, hogy nem fizetted, és behajtják. Egyik ismerősöm hosszabb ideig nem tudta fizetni, mert nem volt munkája. Amint lett, kapta a papírt mennyi a tartozása. Több mint fél millát kell törlesztenie.


Ha feketén dolgozol, és nem mész orvoshoz akkor nem veszik észre, de előbb utóbb úgyis lebuksz és akkor fizetni kell.

2016. máj. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az 5 éven belüli tartozást akár be is hajthatják, 5 éven túl már nem. Ha itthon sem élsz, akkor ne stresszelj ezen, nem fognak ezzel megtalálni. Ha hazajössz, és vállalsz munkát, vagy orvoshoz mész, az felgyorsítja az ügyintézést, akkor viszont vagy fizetsz, vagy igazolod valahogy, hogy nem is éltél Magyarországon, de az nehezebb lesz, ha nincs külföldi munkaviszonyod sem.
2016. máj. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!!
2016. máj. 20. 00:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!