Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » K&H Kötelező gépjármű-felelőss...

K&H Kötelező gépjármű-felelősség biztosítás. Hogyan tudnék megszabadulni tőlük?

Figyelt kérdés
K&H-nál van biztosításom egy éve. Egyszerre az egyéves díjat kifizettem tavaly. Ugyan most már kiestem a határidőből, hogy bármit is módosítsak, de szeretnék a legkíméletesebb módon megszabadulni tőlük, mert nemhogy csökkent volna a biztosításom, hanem évi 20 ezer forinttal nőtt (balesetmentes vagyok, mióta jogosítványom van). Tulajdonos és üzembentartó vagyok egyben. Ha a párom lenne az üzembentartó, biztosítót váltanánk, mennyivel lehetnénk beljebb? Ilyen esetben visszafizetné-e a biztosítás összegét a biztosító időarányosan? A segítő válaszokat előre is köszönöm, a rosszindulatú és tudálékos hozzászólásokra nem tartok igényt.

2016. máj. 31. 12:34
 1/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
31%

"Ilyen esetben visszafizetné-e a biztosítás összegét a biztosító időarányosan?"


Igen.


" Ha a párom lenne az üzembentartó, biztosítót váltanánk, mennyivel lehetnénk beljebb?"


Nem sokkal, sőt drágább is lehet. Az üzembentartó-váltásnak is van díja. Vagyonszerzési illeték is van valemennyi (kevesebb, mint átírásnál, egész pontosan a negyede, és az autó korától és teljesítményétől függ), Úgy 10000Ft körül lehet, meg 6000 az új forgalmi. Illetve a párodnak lehet akár drágább is a biztosítás (ha új belépő, vagy ha párhuzamos üzemeltetés).


Sajnos jó eséllyel a következő biztosítási évfordulós váltás lesz a legolcsóbb.

2016. máj. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves Koplárovics Béci!


Köszönöm a válaszodat. Körbeszaglászunk, és az ügy végén mindenképpen megírom a történések kimenetelét. További válaszokat, tapasztalatokat természetesen szívesen fogadok.

2016. máj. 31. 12:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem lesz olcsóbb szerintem sem az átíratás miatt. Annyit tehetsz, hogy mivel a kgfb díjából nem lehet kedvezményt kérni, ha van más biztosításotok a KH-nál, pl. lakás vagy ilyesmi, annak a díjából alkudjál. Menj be egy fiókba, legyél nagyon felháborodva, és kérj akkor másból kedvezményt, vagy viszel mindent. Szerintem ez még járható lehet, hogy kapsz egy kis engedményt másból.
2016. máj. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves második hozzászóló! Köszönöm a válaszodat. Nem rendelkezünk ennél a biztosítónál más típusú biztosítással, így az nem lenne járható út.
2016. máj. 31. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!