Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Beázás esetén milyen nehéz...

Beázás esetén milyen nehéz pénzhez jutni a biztosítótól? Mi a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Generálnál vagyok. Kb 1 hónapja beáztam a pince fullra elázott. És nagyon nem akarnak fizetni. Elektromos berendezéseket csak úgy hogy ha hivatalosan megjavítom majd, elküldöm a szakvéleményt és a javított alkatrészt. De hát, ha magam meg tudnám csináltatni, lenne rá pénzem, nem kötnék biztosítást.

2016. júl. 5. 09:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Milyen beázás először is? Csőtörés történt? Az ablak körül folyt be az esővíz? A bejárati ajtón keresztül jött be a viz és feláztak a falak? Először ezt kell tisztázni, tehát biztosítási esemény történt-e és a te biztosításodban benne van-e. Második: a pincében tartott ingóságok biztosítva vannak? 3. Szerintem nem a megjavított alkatrészt kérik tőled, valamit félreérthettél.Milyen elektromos berendezésekről van szó? A szakvéleményt azért kérik, hogy eldönthessék,hogy valóban víz került a berendezésbe és azért nem működik, vagy csak van egy rakat régi cuccod,ami elromlott már évekkel ezelőtt,de nem dobtad még ki és most gondoltál egyet hogy bejátszod,hogy a vihar miatt tönkrement.
2016. júl. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azért a biztosító nem hülye, hogy beázik valakinek a pincéje, erre vegyen neki az évek óta rossz tévéje, mikrója meg mindenféle berendezése helyett újat, vagy kifizesse az árát. Akkor fizet, ha a kárt a beázás okozta, ezt pedig szakember tudja igazolni. Új berendezést nem vesznek, csak ha nem javítható a készülék. Ezért kell megcsináltatni. Ha mindenkinek bemondásra fizetnének, sokan csalnának, és az egekbe szökne a műszaki cikkek biztosításának a díja.
2016. júl. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!