Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hogyan lehet megszabadulni a...

Hogyan lehet megszabadulni a Gropama biztosítótól?

Figyelt kérdés

Groupamás vagyok de átvertek amikor a szerződést kötöttük azt mondták évekkel ezelőtt hogy minden bent van,és pár hete jött egy vihar levitte a pajta fél tetejét és azt mondták 1 Ft-t se adnak rá mivel az nem biztosított és puha falazatú.

Voltam olyan mérges van több százezres kár és ezek nem adnak semmit.

Eldöntöttem hogy felmondom csak kicsúsztam addigra a határidőből. Most van rá valami mód hogy felmondjam év közben és hogy ezért ne igen faragják rá példul új biztosítónál.



2015. szept. 20. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
11%

Miért is nem lehet felmondani? Ez nem kötelező biztosítás, aminél csak törvényileg meghatározott időpontokban lehetséges a váltás.


Különben ha egyszerűen nem fizetsz, akkor szerintem egy idő után ők bontják automatikusan a szerződésedet. Én biztos nem fizetnék nekik ezek után egy fillért sem.

2015. szept. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Pedig de, a lakás biztosításokat sem lehet bármikor felmondani, amikor szerződést kötsz, akkor tájékoztatnak is erről.
2015. szept. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Inkább mutasd meg a szerződést egy hozzáértőnek, hogy jogos-e a biztosító kifogása. A szerződést valszeg csak fordulónap utáni bizonyos határidőig tudod felmondani, szóval fizesd tovább.
2015. szept. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

naaa, akkor a következő:

díjnemfizetéssel megszűnik a szerződés, de amíg a biztosító kockázatban áll, addig a díjat is követelheti.

pl: 09.01-ig van a díjad befizetve, akkor a biztosító vár 10.30-ig, ha nem fizeted be a pénzt, akkor a szerződés megszűnik, de erre a 2 hónapra a biztosító jogosan kéri a pénzt.


kár:

kötvényt előveszed.

Megnézed hogy van-e benne melléképület. Ha van, akkor írom tovább...

2015. szept. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Átvágtak most még egyszer megnéztem és szilárd falazatút írnak csak. Érdekes a disznó ólra adott mert arról is vitt le bőven (elég keveset arra is) pedig az se 100% tégla.

És ha nem adom fel megszűntetik utána rosszabb feltételekkel szerződhetek másikkal?

És ha nem adom fel utána valami extra díjat kérhetnek?

Meg ha megszűntetik ahogy írtad az a példa mentén monfjuk októbertől nem fizetem és akkor decembertől szűnik meg akkor eről küldenk csekket amit még fel kell adni ugye nem a biróságra viszik az ügyet?

2015. szept. 21. 17:18
 6/7 anonim ***** válasza:

hány m2 a szilárd falazatú melléképület a valóságban?

hány m2 a puha falazatú melléképület a valóságban?


hány m2 szerepel a kötvényen?

2015. szept. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

hát a ház kb 120-130m2+ szilárd falazatú melléképület kb 80-90 m2

puha falazatú (biztosító szerint) a pajta csak az kb 50-60 m2

2015. szept. 25. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!