Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Havi 40. 000ftot szeretnék...

Havi 40. 000ftot szeretnék félretenni, melyik banknál kamatozik a legtöbbet? Melyik a legjobb konstrukció?

Figyelt kérdés
Kb 4-5 évig szeretnék spórolni, addigra fogunk odajutni a parommal hogy belevagjunk egy közös életbe.. Lakastakarek számla nyitasan gondolkodtam de ha közben mégis másra kellene a pénz akkor nem fernek hozzá.. ezért egy sima takarekszamlara gondoltam.. pl a k&h banknál neztem egy ilyet.. az ilyen szamlanak lehet 2 tulajdonosa? szeretném ha a párom is hozzaferne.. Milyen mas lehetoseg lenne a takarékosságra úgy hogy kamatozzon is?
2016. aug. 11. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Annyira alacsonyak a kamatok, hogy egyszerűen nem éri meg így bankba tenni, főleg ha lakást szeretnél, ahova meg kell a kp, tehát levételkor elbukod a kamatot. Inkább gyűjtsed otthon egy kis dobozba....
2016. aug. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az eves beteti kamatok jelenleg az 1%-ot suroljak, alulrol. Szamoljunk kicsit: 40e*12, az evente 480e. Ennek az 1%-a az 4800 forint. Evente.


Ennyi penzt olcsobb, ha otthon tartasz egy penzkazettaban, marmint ha nem akarsz mondjuk ltp-t nyitni, amire kapsz allami tamogatast meg kedvezo hitelt. Likvid es tenyleges hasznot hozo 'befektetest' ennyi penzbol nem tudsz csinalni.

2016. aug. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Államkincstárnál nyiss számlát, vegyél jól kamatozó állampapírt. Teljesen ingyenes az egész számlavezetés (kivéve az utalási díjat).
2016. aug. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én lakástakarékot kötnék a helyedben,ha lakásra akarod költeni,mert ahhoz jár 30% plusz állami támogatás minden évben.Vagy egy biztosításba raknám,ahol meg te választhatod meg milyen eszközalapba kerüljön a pénzed.Mindenképp figyelj arra hogy olyan megtakarítási forma legyen aminek a költsége alacsony.Ha otthon tartod az a legrosszabb,mert egy hogy ahhoz hozzá tudsz nyúlni,és hozzá is fogsz,a másik meg hogy 2 forintot sem kamatozik a pénzed.A banki lekötések a legrosszabbak manapság,én azt nem ajánlom.A lakástakarékról annyit ha abban gondolkodsz,ha időközben mégis másra kell,akkor ki tudod venni,csak a 30%-os állami támogatást bukod,viszont azon felül a befizetett tőkéd ugyanúgy ott van.Ha pontosabban érdekel írj privát üzenetet nekem.
2016. aug. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3-as, annyival egészíteném ki, hogyha bankkártyával tudja megvenni az állampapírt, és a bank erre nem számol költséget, akkor az is ingyenes. Persze a kincstári számláról mozgatni a pénzt tényleg nem ingyenes.


Lakástakarékot csak 4 éveset szabad kötni és csak akkor ha lakásvásárlásra fordítod az összeget. Azért pont 4 éveset, mert az állami támogatáson kívül nyugodtan számolhatsz 0 kamattal a megtakarításra, a támogatás összege pedig fix. Ez azt jelenti, hogy minél több megtakarítást halmozol fel annál kisebb lesz a fix támogatás miatt a tőkére vetített hozamod. Számolj csak utána, hogy a maximum évi 72.000 forintos állami támogatás hány százaléka mondjuk 900.000 forintnak és mennyi mondjuk 2,4 milliónak. Szóval a lehető legrövidebb időre kell kötni, párhuzamosan többet. (praktikusan a te és a párod nevére egyet-egyet).


Persze kérdés, hogy a megtakarítással és a kedvezményes hitellel mit lehet venni 5 millió forintból (4 évet feltételezve). Ha pedig hiteltörlesztésre szánjátok, nem lett volna érdemesebb önerőként összegyűjteni, ahelyett, hogy fizetitek a hitelkamatot és mellette még ezt a megtakarítást is? Ha pedig felújításra költenétek, arról bizony számlát kell kérni, ami nálunk nem magától értetődő dolog. Ha felújításra szánnád, tudd, hogy az adókra költöd majd minden megtakarításod én ugyanis nem láttam még olyan kivitelezőt, aki számla nélkül okosba ne oldott volna meg ezt-azt. Ez a lehetőség max a gazdaság kifehérítését szolgálja.


Szóval ne kösd meg a saját kezed, és úgy tegyél félre, hogy azt bármire elkölthesd, ha akarod. Erre jó az Államkincstári számlára vásárolt PMÁK. Tudsz meghatalmazást is adni a párodnak és korlátlanul (a megszüntetést kivéve) rendelkezhet a számla felett. A számla fenntartásának és az adás-vételnek nincs díja, és a 6% EHO-t sem kell megfizetni a 16%-on felül. Ez utóbbi is megkerülhető TBSZ számlával, amit az év vége előtt max pár héttel érdemes nyitni. Persze a TBSZ nem jó megoldás, ha te havi megtakarító vagy és nem egyszerre egy összeget akarsz elrakni, de még mindig olcsóbb, mint a bankbetét. A kereskedelmi bankok csilli-villi alapjait kerüld, magas költség és számlavezetési díj jellemzi őket.


Mivel ez alacsony kockázatú befektetés, olyan hű de nagyot nem fogsz nyerni az állampapíron. De a jelenlegi kamatkörnyezetben minimális kockázattal ez a legjobb, amit tehetsz, ha az időtávot is figyelembe vesszük.

2016. aug. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xswerdy ***** válasza:
A nagy kérdés az, hogy bevállalod-e, hogy ezt mindenképpen lakásra költöd. Ha igen, akkor az pont 2 db LTP, annak az állami támogatással növelt hozamát semmi sem überolja.
2016. aug. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!