Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Kódos vagy kulcsos bútorszéfet...

Kódos vagy kulcsos bútorszéfet ajánljátok?

Figyelt kérdés

A kulcsos széffel az a bajom, hogy kell egy jő helyet találni a kulcsnak, különben az egész nem ér semmit. Ha túl könnyen megtalálja a kulcsot a betörő, akkor nem értem el semmit. Mindenhová meg mégsem akarom magammal vinni, nem vagyok sem portás sem börtönőr.

A kódos meg tudtommal elemes, ami lemerülhet. Tudtommal ezért van egy biztonsági kulcs, de ezzel már újra az előző problémánál vagyok. És az ugye kicsi, tehát könnyen el is veszik.

Egy átlagos háztartásba érdemes egyáltalán bútorszéfet venni?



2016. aug. 15. 18:38
 1/6 gebasz1 válasza:
Nem érdemes , ha nincs bebetonozva az épületbe. Olcsók egyébként is vicc tárgyai pl amit praktikerben itt ott venni lehet (két szál vezeték megy a vezérlőre) annyit ér mint egy lakat. Inkább profi ajtózárra , riasztóra kamera rendszere költs.
2016. aug. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

Kulcsosat vettem, pont azért mert az elemesnek is van kulcsa, tehát ugyanott van a kettő.

De nem a betörők miatt vettem, náluk nem számít ha nem tudják kinyitni akkor elviszik és szétvágják valahol.

Széf arra való hogyha jönnek rokonok barátok ismerős szerelő stb. akkor nehogy véletlenül elvigye az otthon lévő akár több millió forint készpénzedet.

Olyat érdemes venni amit elfogad a lakásbiztosító.

2016. aug. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Milliókat nem tervezek benne tartani, nincsenek millióim.

Gondolom, azért a semminél, vagy egy faládánál többet érnek még a gagyibbak is.

Igen, arra gondolni kell, hogy a biztosító elfogadja.


A kulcsos széf kulcsának találtatok biztos helyet a lakásban?

2016. aug. 15. 20:06
 4/6 anonim ***** válasza:

A betörők általában nem matatnak órákig a lakásban, kivéve ha olyan helyen élsz ahol a madár se jár, főleg ha van riasztód.


A legfontosabb, hogy megzavard a betörőt (mármint nem te, hanem pl a riasztóval), akkor elkezd kapkodni, felkapja azt ami mozdítható és már megy is.


Ha órákig turkálhat a lakásbab meg minden, akkor már régen rossz.


Amúgy érdemes tartani egy kamuszéfet, könnyen megtalálható helyen megtöltve kamu arannyal, vigye el azt.

2016. aug. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként a kulcsnak a biztos hely a a kulcstartód. Ha otthon vagy és miközben alszol, akkor törnek be, akkor az már más sztori, ha meg nem vagy otthon, akkor a kulcs sincs ott.
2016. aug. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Olyat érdemes venni amit elfogad a lakásbiztosító."


Ez így van, de azt be is kell építeni. Ha csak leteszed valahová, de nincs falhoz vagy padlóhoz rögzítve, azt biztosan nem fogadják el.


Nem mind1, hogy milyen értéket szeretnél a széfben tárolni. Ha a tartalma csak neked érték, akkor a legolcsóbb széf is elég. Ha szeretnéd kitömni arannyal, lehet megéri elgondolkodni egy banki trezor bérlésén.


Én otthonra kódosat vennék, és akkor tudsz egy kulcsot magaddal hordani egyet pedig eldughatsz. Így ha el is hagyod a kulcsot, lesz másik, de kóddal mindenképp tudod nyitni.

2016. aug. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!