Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Nem fizet a biztosító, most...

Nem fizet a biztosító, most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Koccanásos baleset történt, személyi sérülés nem. Rendőrt nem hívtunk. A károsult én vagyok, az okozó elismerte a felelősségét. Az okozó biztosítója, az Allianz Hungária mégsem akar fizetni, írván, hogy "...a sérülések összehasonlítása során a baleseti esemény nem azonosítható...stb." Gyakorlatilag a biztosító azt mondja, hogy az okozó járművön alig keletkezett sérülés, de az én autómon sem tört le pl. a tükör. (Párhuzamos, egymás melletti haladáskor a belső sávból rám húzta a kormányt az okozó. Komolyabb sérülések azért nem keletkeztek, mert még egy kicsit tudtam jobbra rántani a kormányt. A kár kb. 80 ezerből javítható lenne.
2016. aug. 16. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Ezt perre is viheted egyeztesd ügyvéddel és a biztosítók országos szövetségét is keresd fel minden bizonyítékkal .
2016. aug. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15%

Pontosan ugyanígy jártunk, egy vén majom ránk húzta a kormányt.

A rendőr azt mondta, hogy kamera nincs a közelben, ezért nem állapítható meg, hogy ki tért át a másik sávba, csak annyi, hogy melyik autó haladt gyorsabban. Nekünk is a fényezés bánta + a tükör.

Azt mondta, perre vihetjük, de sosem lesz eredmény, vagy ezt választjuk, vagy mindenki megy tovább a maga útján, és javíttatja a saját kárát.

Elég erőteljesen az első megoldásra próbált minket irányítani, mert elég flegmán közölte, hogy mindkét felet feljelenti közúti veszélyeztetésért, mert se mellény, se a helyszín biztosítása nem történt meg.

Ugyanis a vén majom továbbment több száz métert, és mentünk utána, le kellett dudálni, hogy egyáltalán megálljon.

Persze hivatalosan ott a hatalmas kereszteződés közepén kellett volna megállni, hogy a tükördarabokat ne hordják szét a kocsik. Aha, csak a másik fél soha nem lett volna meg, mert egy sötét színű WV, kamera meg nincs, az utakon kb. minden harmadik kocsi ilyen.

Mivel a mi kárunk is 100 ezer alatt volt, és még ki tudja meddig járhattunk volna bíróságra (idegeskedés + szabadnapok), úgy döntöttünk, nem éri meg.


A biztosítók pedig ebből élnek. Ők soha nem akarnak fizetni, és olyan agyafúrt módon van megfogalmazva a szerződés, hogy sajnos a magyar jog ad is nekik lehetőséget arra, hogy ne fizessenek. MOcskos szemét az összes.

2016. aug. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Velem volt ilyen csak a másik oldalról.

Én okoztam koccanást, szépen kitöltöttük a biztosítós lapot, elismertem a felelősségem és hogy hibáztam.

Pár nappal később hívott a fazon akit meghúztam hogy nem akar fizetni a biztosítom csináljak már valamit.

Azonkívül hogy fizetem a biztosítást és elismerem a felelősségem mást nem tudok tenni.

2016. aug. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kárt nem a biztosító okozza.

A károsult simán beperelheti a károkozót. Ha a károkozónak fizetnie kell, akkor utána ő simán tovább tudja hárítani a biztosítóra.

Egyébként meg ha a kgfb szerződésed nem mondjuk a netrixnél kötötted, akkor keresd meg az alkuszod és segít. Ezt az elutasítószöveget megtámadni ujjgyakorlat.

2016. aug. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A károkozót is perelheted, ha a biztosító nem fizet. Olyankor szokott az Allianz nemet mondani, ha a felelősséget elismerik, de a kár okozását nem. Akkor azt mondják, hogy lehet, hogy a kár nem is abból a ütközésből volt.
2016. aug. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez az elutasító válasz nem azt jelenti, hogy nem történt szerintük sérülés, hanem hogy ezt a sérülést nem az az autó okozta vagy a kár leírások alapján fizikailag nem lehetséges ilyen sérülés. Magyarul csalás gyanús az eset .
2016. aug. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolsó! Akkor miért nem tesznek feljelentést? Esetleg egy bűnügyi nyomozás kiderítené, hogy mégis úgy történt, ahogy egybehangzóan előadtuk az okozóval és úgy keletkeztek a sérülések, ahogy írtuk, rajzoltuk, elmondtuk?

Egyébként azóta rendeződött a helyzet egy kis pótszemlével és egy kis "fenyegetéssel", de remélem "összefutok" még az életben az én kárfelmérőmmel. Egyébként Ő követett el valamilyen szinten bűncselekményt, amikor úgy tálalta a dolgot a megbízójánál, ahogy. Haver, ha olvasod: jó lenne, ha nem rajtam akarnál meggazdagodni a jutalékaiddal.

2016. okt. 28. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!