Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » A konyhában tűz lett, átterjed...

A konyhában tűz lett, átterjedt máshova is, többfelé korom van, vezeték megégett, nincs villany stb. Fizet-e a biztosító? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés
Kiadtam a lakásom albérlőnek, csak egymás között írtunk erről papírt, ittas volt, akkor keletkezett a tűz. A hungária biztosítónál vagyok, otthon lakás biztosításom van. Ilyen esetben is fizet a biztosító nekem, ha nem én voltam a hibás? Ha a másik személy ittas volt?
2016. júl. 27. 09:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Akkor nyilván voltak kint tűzoltók, akik megvizsgálják a keletkezett tűz okát is. A biztosító a tűz oka után fizet vagy nem fizet.

Az, hogy ittas volt-e az albérlő, az

1. - nem feltétlenül bizonyítható

2.- ha pl. elektromos tűz keletkezett (zárlat), akkor teljesen mindegy, hogy ittas volt-e vagy sem?


Ha az albérlő okozta a tüzet, pl. égő cigarettacsikkel, akkor jó esély van rá, hogy nem fizet a biztosító - hacsak nem valami hiper-szuper biztosításod van.

El kellene olvasni a szerződést, mire lett kötve a biztosítás.

2016. júl. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tűzoltó nem lett hívva mert egyedül oltotta el az albérlő, kórházba is van most emiatt! Nem dohányzott, csak a gázon maradt edény vagy ilyesmi... A lényeg hogy onnan indult!
2016. júl. 27. 10:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Olvasd el a szerződést és kérdezd meg a biztosítót.
2016. júl. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ha az ittasságról tud a biztosító, akkor nem fizet.

(igen, itt lehet vizsgálni az ok-okozati összefüggést)


ha nem volt ittas, akkor fizet. Akár Te is lehetsz a hibás.

2016. júl. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
bár a tűzoltókat akkor is ki kell hívni, ha a tüzet eloltotta az illető.
2016. júl. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem kell megmondani, hogy ittas volt. De amúgy is tök mindegy, baleset volt, nem szándékosság, úgyhogy szerintem fizetni fognak. Hívjátok fel a biztosítót, hogy tudjon küldeni kárszakértőt.
2016. júl. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Minden tűzesetet kötelező bejelenteni. A biztosító is kérni fogja erről a papírt. Ha kiderül az ittasság, akkor megtagadhatja a kárkifizetést.
2016. júl. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Semmiképp ne mondd meg, hogy az albérlőd okozta. Főztél, rajta maradt az edény, felgyulladt, eloltottad, minden oké. A biztosítók szeretnek szórakozni, simán megkérdik, mit keresett más a lakásodban, és ha ő okozta, majd ő kifizeti, ők meg szétteszik a kezüket.
2016. aug. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!