Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » TB ilyenkor meddig érvényes?

TB ilyenkor meddig érvényes?

Figyelt kérdés

NE MÁSOLJATOK BE ERRŐL SZÓLÓ JOGSZABÁLYOKAT MERT UTÁNA LETT OLVASVA és ettől független nem lettem tőle okosabb.


Szituáció: augusztus teljes hónapba és szeptember első hetébe dolgoztam egy helyen. Szeptember 2. hetében egy új helyen kezdtem de itt a feladatköröm megszüntetik. (így 30.-ával kirúgnak)


Így 3 hétig van tb-m vagy él másfél hónapig. (jogviszonyom folyamatos volt egyik munkanap befejeztem itt másik nap folyattam amott)


2016. szept. 25. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha volt 45 nap munkaviszonyod, akkor 45 napig. És neked volt 61, ha jól számolom, szóval én 45 napot mondanék. Szerintem az teljesen mindegy, hol dolgoztál, lényeg, hogy valaki fizette utanád 45+ napig a járulékot.
2016. szept. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sajnos annyi napig, ameddig a mostani jogviszonyod élt. Akkor lenne 45 nap, ha az előző meglenne 45, de az sincs annyi.


Ez alapján teljesen világos:

biztosítási jogviszony megszűnését követő 46. naptól keletkezik, amennyiben a belföldinek minősülő személy korábbi jogviszonya legalább 45 napig fennállt, vagy a 45 napnál rövidebb biztosítási jogviszonyt megelőző 30 napon belül volt 45 napnál hosszabb időtartamú biztosítási kötelezettség alá tartozó jogviszonya.


Neked a mostani nincs 45 nap, ezért meg kell nézni, ha 30 napon volt-e olyan, ami 45 napnál hosszabb, de az sem volt.

2016. szept. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
45 nap
2016. szept. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Közbe ma lekérdeztem ügyfélkapun. (elvileg már 3 hét lejárt) Tartozást nem írt ki. Szóval 45 nap valószínű.


Köszi a válaszokat.

2016. okt. 27. 20:02
 5/6 anonim ***** válasza:
azért nem ír ki tartozást, mert az nem írják elő maguktól, csak majd akkor, ha bejelentkezel eü szolgáltatási járulék fizetésére. MAjd akkor jelenik meg az adófolyószámládon a fizetési kötelezettség. Nincs 45 napod, ebből élek, elhiheted.
2016. okt. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért ne örülj, mert a tartozás nem fog automatikusan kiiródni, hetekig, hónapokig is eltarthat, amíg kibukik a NAV-nál a dolog.
2016. okt. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!