Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mi a különbség a biztosítási...

Mi a különbség a biztosítási ügynök és az üzletkötő között?

Figyelt kérdés

Mennyit lehet vele keresni, milyen a fizetés, hogy működik?

Megéri, nagyobb cégnél Generali, Allianz, Groupama dolgozni vele?

Vélemények és tapasztalatok?


2016. nov. 27. 07:33
 1/2 anonim ***** válasza:

A felsoroltak közül az egyiknél voltam egy időbe, illetve biztosításom most is ott van a egyik.


Miután megismertem a működést és buktatókat a legalapabbra kötöttem, de pl. ház és utasbiztosítás, a kgfb-n felül biztos hogy lesz mindig.


Csinálni ezt, maximum, ha van hozzá affinitásod, habitusod, egyéb esetben inkább csak az irodában.


Groupamanál ha minden igaz már van ilyen is - legalábbis ott az ügyintéző azt mondta, - , de a jutalékod az elenyésző, viszont nem kell hideghívogatni, házalni.


Havi fix vagy van, de a jutalékod kisebb, vagy nincs, de vállalkozóival tied a kötési és követő jutalék meghatározott része. Meg a vállalkozás fenntartási költsége, ha van bevételed, ha nincs.


Hipermarketben átképeztek engem is, de miután meg akarták szüntetni a fixet, léptem vissza fele annyiért inkább kasszázni, mert látható volt hogy kutyát sem érdekli a termék "házalással". Nem azért jönnek oda az emberek. Pláne nem úgy, hogy Budapest és a vidéki területeknél nem jelentkezett, területi egyenlőtlenség a számítások és elvárások tekintetében.


8 éve a képzés még lehangolóbb volt, sok mindent ott vagy átlátsz, és nem biztos, hogy jó szívvel adod el, (mivel "Zrt. és nem szeretetszolgálat") a terméket, vagy - sajnos ilyet is láttunk - volt annyira gyenge képességű az ügynök, hogy maga sem értette mit ad el - , vagy egyszerűen hidegen hagynak a buktatók, ha esetleg tényleg bajba kerül az ügyfeled és gátlástalanul tolod a jutalékért mindent amit lehet...


Baj esetén, viszont nem lesz 100%-ban térítve minden nagy valószínűséggel, inkább majd kimagyaráznak.


Csak egy példa, amire egyáltalán találtam több érdeklődőt az olyan lakásbiztosítás volt akkoriban amihez x százezer forintig temetés is tartozott. Nyugdíjas házaspár kötötte át a meglévőt emiatt, pár ezer forinttal többért, mert még élt az egyik szülő. akinek a temetését két kis nyugdíjból nem ment volna fedezni.


Míg nem jött egy email, hogy a 60 év felettieket egyoldalúan kizárják ebből az opcióból, mert túl sok ilyen ember kötött szerződést.


Nem tudom azóta sem, vajon nekik mi lett sorsuk...


A bagatell 50 ezer forint alatti károkkal viszont jól lehet trükközni, megint csak a nagy fluktuáció következménye, olyan kárszakértők is vannak a cégeknél, akik pl. egy számítógépről villám másodlagos hatása kapcsán nem képes megállapítani, hogy mekkora lehet a kár, a lényeg ne 100%-os legyen.


Ennek az lett a vége, hogy az egyszerű 478-as foglalatú elavult p4 celeron sulinetes gép 2500 Ft-os tápcseréje helyett, egy kétmagos belsőt kapott a gép, mert a kárszakértő megállapította, nem 100%-os a kár, egér és billentyűzet használható :-))


Én meg szakvéleményben leírtam a pfc-s tápegység hiányát, ami kisütötte az alaplapi csatlakozót, és mivel 478-ast már nem lehetett volna beszerezni, így kétmagos 775-ösre fejlesztettem, 50 ezerből a gépet ddr3 memóriával, procival, amit a biztosító kifizetett szó nélkül a valódi 2500 Ft-os tápcsere probléma helyett.


Szóval félteni nem kell őket, jó ha van rálátásod, később jól tudod hasznosítani az életben ezeket, de megélni csak akkor fogsz tudni belőle, ha ehhez megvan az affinitásod is, és vagy elhiszed jó az amit eladsz, vagy nem érdekel ki mit köt, csak a jutalék meglegyen.


Ha viszont ha tiszta jutalékos a rendszer akkor ne köteleződj el, egy cégnél, légy inkább független, esetleg hozd be mellé az ingatlan közvetítést és banki hiteleket is jutalékos rendszerbe értékesíteni, mivel pl. ingatlan vásárlás esetén szóba kerül úgyis a biztosítás, adott esetben a hitel lehetősége is.


Kérdés, hogy ehhez mennyire veszik igénybe a közvetítőket a Te környékeden és mekkora máéra konkurencia, de a több lábon állás kezdetben fontos lehet.

2016. nov. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én rövidebben válaszolok, mint az előttem író, de abban megerősítem őt, hogy inkább függetlenül kezdj hozzá, alkuszként, több biztosító ajánlatait ismerve, LTP-vel, stb.
2016. nov. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!